Erzurum Haber Girişi : 15 Temmuz 2017 15:30

ETÜ'de 15 Temmuz şehitleri yad edildi

Türk demokrasi tarihinin en önemli sınavlarından birisi, 15 Temmuz hain darbe girişiminde şehit olan vatandaşlarımız düzenlenen programla anıldı.
Erzurumajans-Türk demokrasi tarihinin en önemli sınavlarından birisi, 15 Temmuz hain darbe girişiminde şehit olan vatandaşlarımız düzenlenen programla anıldı. 

"15 Temmuz Şehitlerini Anma ve Milli İrade" programı ve sergi Açılışı ETÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Konferans Salonunda düzenlendi.

Erzurum Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Bayram Şahin, Prof. Dr. Songül Duman, Erzurum Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Başsavcısı Ünal Bingül, DAP İdaresi Başkanı Adnan Demir, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Hacı İbrahim Buğdaycı, çok sayıda akademisyen ve misafirin katıldığı program Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Programa Prof. Dr. Nurullah Genç'in "15 Temmuz Destanı" şiirinin okunması ve Kuran-ı Kerim tilaveti ile devam edildi. Kahramanca mücadelelere sahne olan 15 Temmuz direnişini konu edinen video sunumunun ardından Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bayram Şahin 15 Temmuz darbe süreci ve verilen zorlu mücadeleler hakkında bir konuşma yaptı.

15 Temmuz Demokrasi mücadelesinin anlatıldığı resim sergisi açılışının ardından program sona erdi.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.