• AKTAŞ
Erzurum Düzenleme Tarihi : 31 Ekim 2021 20:01 Haber Girişi : 29 Ekim 2021 14:27

Gazeteci Sağsöz, hakarete uğradı, hedef gösterildii

Erzurum Ajans Genel Yayın Yönetmeni Onur Sağsöz, kaleme aldığı 'Kötü Rektör!' başlıklı yazısından sonra bir takım çevreler tarafından hedef gösterilerek, hakarete uğradı.

ERZURUM AJANS - Gazeteci Sağsöz, Rektör Prof. Dr. Ömer Çomaklı ve kendisi hakkında paylaşımda bulunan E.Y. hakkında suç duyurusunda bulundu.

 

Erzurum Ajans'tan Onur Sağsöz’ün Atatürk Üniversitesi'ne tahsisli arazilerin bir kısmının belediyelere devredilmesiyle ilgili kaleme aldığı ‘Kötü Rektör!’ başlıklı yazısı, kent gündemine oturdu.

 

Yayınlanmasından hemen sonra yazının kaldırılması için baskı gördüğünü belirten gazeteci Sağsöz, sosyal medya üzerinden gelen bir takım paylaşımlar üzerine hukuka başvurdu.

 

Sağsöz’ün avukatı Yakup Çağrı Arısoy, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı ve sosyal medya üzerinden Sağsöz’e yönelik paylaşımda bulunan E.Y., hakkında Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundu.

 

AVUKAT ARISOY: AÇIKÇA HEDEF GÖSTERİLMİŞTİR

 

Sağsöz’ün ‘Kötü Rektör!’ başlıklı yazısının basın etiği çerçevesinde kaleme alındığını ifade eden Avukat Arısoy, “Müvekkilim güncel bir konuyla ilgili olarak gazeteci kimliğiyle eleştiride bulunmuştur. Yazının içeriğinde suç unsuru olabilecek tek bir kelime dahi bulunmamaktadır. Ancak eleştiriye tahammül edilemediği ortadadır. Bu yazı sonrasında sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımlardan birinde müvekkilim Onur Sağsöz, belli bir kesim tarafından açıkça hedef gösterilmiştir. Geçmişten bugüne hedef gösterilen birçok gazeteci istenmeyen durumlarla karşılaşmış, can güvenlikleri tehdit edilmiştir. Biz bu durumun önüne geçmek için hakkımızı hukuki yollardan arayacağız. Öyle ki, Bireyin şeref ve itibarı Anayasa'nın 17. maddesinde ifade edilmiş olan maddi ve manevi varlığı kapsamındadır. Bireyin manevi varlığının korunması, devletin pozitif yükümlülüğü içerisinde yer almaktadır. Müvekkilim Onur Sağsöz, gazeteci kimliğiyle düşünce ve kanaatlerini açıkladığı için hakarete uğramıştır. Bu nedenle eylemin nitelikli halinin gerçekleştiği kanaatindeyiz” dedi. Gazeteci Onur Sağsöz ise konuyla ilgili detaylı bir yazılı açıklama yapacağını belirtti.

 

 

Yorum Yaz
 • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
 • Erzurum 25 29 Kasım 2021 16:13

  Doğrular ve yanlışlar vardır. Rektör efendinin yanlışı haber oldu ise, teşekkür edeceğine saldırıyor, saptırıyor, hedef gösteriyor. Sizin de devriniz bitecek ama bunlar akıllarda mutlaka kalacak rek-tör! Onur bey, kalemine ve yüreğine sağlık. Elden bir şey gelse de Onur bey'in yanında olsak. Akepeli olmayınca konuşamıyor, yaka-paça tutamıyoruz.

 • Kara çoban 20 Kasım 2021 08:23

  Doğrular kötü rektörü rahatsız etmiş :)

 • Baran kardeş 31 Ekim 2021 09:45

  Valla her zaman söylüyorum senin gibi iki tane adam olsa memlekette kimse bişey yapmaya kalkamaz. Çomaklı zaten kimin adamı herkes biliyor kadroya aldıkları adamların hepsinin akp de akrabası var bizde zamanı gelince tarafsız adalete başvurusunu yapacaz

 • Murat 29 Ekim 2021 20:13

  Demek ki dogru yoldasın kardeşim.

 • Mehmet Baltacı 29 Ekim 2021 18:52

  Onur bey adının hakkını veren bir yazı yazmış. Bunları üniversitede hocalar zaten yıllardır kapalı kapılar ardında konuşuyor. "iyi rektör"ümüze tavsiye tehdit edeceğine takkeyi önüne koysun. Makamlar gidici, kendisi o makamdan inince ardından ne konuşulacağını düşünüyor. Hayırla yad edileceğini mi?