Kültür-Sanat Haber Girişi : 11 Şubat 2015 16:51

Genç iletişimciler edebiyatı seçti

Genç iletişimciler edebiyatı seçti
Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nün İlteşim Fakültesi'nden mezun gençlik liderleri edebiyatı seçti.
Erzurumajans-Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nün İlteşim Fakültesi'nden mezun gençlik liderleri edebiyatı seçti. Mehmet Kahraman ve İlteriş Bülent Aydın, "Edebiyat Sohbetleri" adlı programda şiirleri ile davetlileri büyüledi.

Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Palandöken Gençlik Merkezi'nde "Edebiyat Sohbetleri" adlı bir etkinlik düzenlendi. Programda şair olan gençlik liderlerinden Mehmet Kahraman ve İlteriş Bülent Aydın, kendi yazdıkları şiirlerin yanı sıra Sezai Karakoç'un şiirlerini seslendirdi. Palandöken Gençlik Merkezi Tesis Amiri Metin Günay ile gençlik liderleri ve öğrencilerin izlediği programda İlteriş Bülent Aydın, Olumsuz Kahramanlar adlı birde mini konferans verdi. Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu Mehmet Kahraman ile İlteriş Bülent Aydın'ın şair yönleri de bu programla ortaya çıktı. Şair olan iki iletişimci gençlik liderinin performansı büyük alkış aldı. Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil de, Kahraman ve Aydın ikilisini sosyal medya aracılığı ile başarılarını kutladı.

SOSYAL MEDYADA TIK REKORLARI KIRIYOR

Aslen Kahramanmaraşlı olan gençlik lideri Mehmet Kahraman, hedefimin köy edebiyatını herkesime ulaştırmak ve duyurmak olduğunu belirterek, "Ben köylü çocuğuyum, köyümün ruhunu şiirlerime yansıttığıma inanıyorum. Sezai Karakoç benim hemşehrim onun şiirlerinden etkileniyorum. İletişim Fakültesi mezunuyum fotoğraf çekerken sürekli şiir, hikaye, masallar kaleme alıyorum. İnşallah bir gün şiir kitabımı çıkartacağım ve adı da 'nehir' olacak" dedi. Kahraman, sosyal medyada yüzlerce takipçisinin olduğunu da sözlerine ekledi.

AYDIN'DAN OLUMSUZ KAHRAMANLAR


Erzurumlu genç şairlerden İlteriş Bülent Aydın da, sürekli olarak kitap okuduklarını ve roman yazdığını hatırlatarak, şiir yazmaya devam edeceğini söyledi. Olumsuz Kahramanlar konulu mini bir konferans veren Aydın, kitabına ise "Aşk Beş Vakit" adını verdiğini söyledi. Nihat Doğan, Sabri Sarıoğlu ve Ajdar gibi isimleri Olumsuz Kahramanlar'a örnek veren Aydın, bu insanların sosyal medyada hit olduğunu söyledi. Aydın, "Bu isimler insan olarak çok iyi birer birey olabilirler ancak işte hareketleri ve söyledikleri ile olumsuz kahramanlara örnek teşkil ediyorlar" dedi. Bu Tarz Benim programlara da değinen Aydın, "Demek ki, Türkiye olarak tarzımız bu" diye konuştu.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.