• AKTAŞ
Eğitim Haber Girişi : 20 Ekim 2017 17:30

GHSİM personeline nezaket kuralları eğitimi

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Eğitim Şube Müdürü Tayyip Çubukçu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü personeline Protokol Kuralları ve İletişim Teknikleri konulu seminer verdi.
Erzurumajans-Erzurum Büyükşehir Belediyesi Eğitim Şube Müdürü Tayyip Çubukçu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü personeline Protokol Kuralları ve İletişim Teknikleri konulu seminer verdi. 

Çubukçu, "Bir kişinin protokole önem vermemesi ya da uymaması taşıdığı unvan çalıştığı kurum veya temsil ettiği makamın itibarını düşürür" dedi. 

Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Personel Şube Müdürlüğü tarafından organize edilen 'Protokol Kuralları ve İletişim Teknikleri' konulu seminere konuşmacı olarak Büyükşehir Belediyesi Eğitim Şube Müdürü Tayyip Çubukçu, katıldı.

3 Binlik Buz Hokeyi Salonu Konferans Salonu'ndaki seminere Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil, kurumun diğer yöneticileri ile personel katıldı.

'Yaşam alanımız', 'Özel alan', 'Sosyal alan(Nezaket Kuralları)', 'Kamusal alan (Protokol) kuralları' başlıkları altında GHSİM Personeline Protokol Kuralları ve İletişim Teknikleri hakkında bilgiler veren Çubukçu, belediye işçisinden Cumhurbaşkanı'na kadar herkesin özel alının olduğunu belirterek, protokol kurallarının kamuda çalışan herkesin uyması gereken kurallar olduğunu söyledi.

Çubukçu, "Bir insan nerede nasıl davranılacağını bilmek, o insanı mahcup duruma düşmekten kurtarır" dedi.

Dünyaya medeniyeti Türklerin öğrettiğine işaret eden Çubukçu, "Bir kişinin protokole önem vermemesi ya da uymaması taşıdığı unvan çalıştığı kurum veya temsil ettiği makamın itibarını düşürür" şeklinde konuştu.

Çubukçu, kamuda çalışan insanların dedikodudan uzak durmasını hatta kendi kurumunun dışındaki kurumlar hakkında konuşmaktan kaçınmaları gerektiğinin de altını çizdi.

Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil ise kurum olarak bugüne kadar personele yönelik çok sayıda eğitim seminerleri organize ettiklerinin altını çizerek, Protokol Kuralları ve İletişim Teknikleri konulu seminerin de çok faydalı geçtiğini söyledi.

Tayyip Çubukçu'nun personelini protokol kuralları konusunda aydınlatıcı ve faydalı bilgilerle aydınlattığını ifade ederek, bu güzel seminerden ötürü Çubukçu'ya teşekkür belgesi sundu.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.