Türkiye Haber Girişi : 18 Mayıs 2024 22:25

Görür: Korkuyorum ki, tarih tekerrür edecek!

Görür: Korkuyorum ki, tarih tekerrür edecek!
Prof. Dr. Naci Görür en çok endişe ettikleri bölgeyi açıkladı! "Korkuyorum ki tarih yine tekerrür edecek..."
Görür: Korkuyorum ki, tarih tekerrür edecek!

"EN ÇOK ENDİŞE ETTİĞİMİZ YER..."

 

"Şu anda bizim en çok endişe ettiğimiz bir yer Tunceli yöresi, yani Erzincan-Bingöl Karlıova arası. Burası deprem olma periyodu dolmuş, tehlikeli bir boyuta gelmiş artık."

 

Deprem uzmanı Prof. Dr. Naci Görür, katıldığı bir programında "Siz tarihten ders almazsanız, gerekeni yapmazsanız tarih tekerrür eder. Marmara'da tedbir alın diyoruz ki 6 Şubat tekerrür etmesin, insanlarımız ölmesin. Korkuyorum ki tarih yine tekerrür edecek" dedi. Görür ayrıca en çok endişe ettikleri bölgeyi açıkladı.

 

6 Şubat'ta 11 ili etkileyen depremler sonrasında uzman isimler Marmara'da beklenen deprem için uyarılarını yapmaya devam ediyor. Depreme dirençli kentler oluşturulması yönünde çağrıda bulunan deprem uzmanı Prof. Dr. Naci Görür, katıldığı bir programda dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Prof. Dr. Naci Görür, programda şu an en çok endişe ettikleri bölgeyi de açıkladı. İşte Prof. Dr. Naci Görür'ün açıklamasından satır başları:

 

"DERS ALMAZSANIZ TARİH TEKERRÜR EDER"

 

"Eğer tarih tekerrür ederse bu bizim bi bakıma cehaletimizden olur. Tarihin tekerrür etmesi bir kayde değildir. Siz tarihten ders almazsanız, gerekeni yapmazsanız tarih tekerrür eder, aynı hataya bir defa daha düşersiniz. Biz tarih tekerrür etmesin diye bas bas bağırıyoruz. Marmara'ya İstanbul'a dikkat edin, depreme hazırlayın diye...

 

"KORKUYORUM Kİ TARİH YİNE TEKERRÜR EDECEK"

 

Bunu 6 Şubat depremlerinden önce de söylüyordum. Marmara'da tedbir alın diyoruz ki 6 Şubat tekerrür etmesin, insanlarımız ölmesin. Korkuyorum ki tarih yine tekerrür edecek. Kaynak: Mynet

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • özdemir 18 Mayıs 2024 23:04

    Tarih tekerrür etmeyecek. Çünkü periyotlar değişti.6 şubat depremlerinden sonra anadolu levhası güneye doğruda kaymaya başladığı için periyotlar değişti, yeni periyotları çıkarmak için 5 asır lazım.