Erzurum Haber Girişi : 09 Mart 2014 17:45

Gülen ailesi Erzurum'da toplandı

Gülen ailesi Erzurum'da toplandı
Fethullah Gülen'in ailesi, son dönemde Gülen aleyhine çıkan haberlere ve Başbakan Erdoğan'ın miting meydanlarında söylediği sözlere cevap verdi.
Erzurumajans-Fethullah Gülen'in ailesi, akrabaları ve yakınları son dönemde çıkan aleyhehaberlerle ilgili olarak Erzurum'da biraraya gelerek basın toplantısı düzenledi. Halen ABD'de yaşayan Fetullah Gülen'in kardeşleri, yeğenleri ile yakın akrabaları, memleketi Erzurum'a adeta çıkarma yaparak destek mesajı verdi. Gülen Ailesi adına konuşan STV Ana Haber Spikeri ve Gülen'in yeğeni Kemal Gülen, hükümetin seçim sonrası için operasyon sinyali vermesine, "elde bir delil olmadan "biz sizi içeri atmak istiyoruz" derlerse de bu zorbalığa karşı yapabileceğimiz hiçbir şey yoktur, şeriatın kestiği parmak acımaz" cevabı verdi.

İşte Gülen'in açıklamalarından notlar:

Bu aile buluşmalarımızın amacı aile meselelerini görüşmek ve çözüm bulmak. Aile içi ilişkilerimizi gözden geçirmek, akraba hukukunu anlamak, aktarmak, derinleştirmek ve evlatlarımıza daha iyi bir geleceği nasıl kurabiliriz, bu meseleleri görüşmek oldu. İçimiz yanıyor özellikle birkaç aydır Türkiye'de farklı gündemler var. Ailemizi ilgilendiren gündemler var. Bunlar Hocaefendi ile ilgilidir. Biraz kırgınız, incindik. Sükuneti sürdüreceğiz.

"AİLE BÜYÜĞÜMÜZ FETHULLAH GÜLEN'İN YANINDAYIZ"

Demokratik haklarımızı kullanarak sessiz kalmadığımızı aile büyüğümüzün Fethullah Gülen Hocaefendi'nin yanında olduğumuzu duyurmak istedik. Hocaefendi cibili olarak nesabi olarak ailemizin bir ferdi bir bireyi. Ondan öte büyüğü rehberidir. Dünya çapında yaptıklarıyla bütün millete ait oldu. Onun himmeti milletidir. Son dönemdeki öyle hakaretlere maruz kaldık ki, bekledik ki hocamıza birileri sahip çıksın. Her şehirden ses yükselsin. 50 yıldır dünyanın dört bir tarafından hizmet eden hocamıza destek versin. Biz de bu gün bu hakikatleri aile fertleri olarak dile getirmek istedik. Bugüne kadar neden bir araya gelmek istediniz diyebilirsiniz. Hocaefendi bugüne kadar ön plana çıkmayı istemedi. Aile de onlara dualarıyla destek verdi. Onları alkışladı yüreklendirdi. Ancak bu kadar hakaret, zulümden sonra sessiz kalmamayı, buradan bir şeyler söylemeyi hissettik.

AİLE BÜYÜKLERİNİ TANITTI

Söz konusu hocaefendi olunca sizin huzurunuzda çıkmak istedik. Dilerseniz aile büyüklerini tanıyorsunuz. Erzurum'dan ve başka şehirden gelen büyüklerimiz var. Burada Seyfullah Gülen, Mesih Gülen, Kutbettin Gülen, Salih Gülen, Kız kardeşi Fazilet Korucuk bulunuyor ve Nurhayat Halamız hasta olduğu için gelemedi. Ülkemizde bir süredir muhterem büyüğümüz Hocaefendi ve onun teşvikleriyle oluşan hizmet hareketi hakkında iftiralar sürüyor. Alim, hareket hakkında bu denli karalama kampanyasına şahit olmadık. Bunu kınıyor ve hakkın adaletine havale ediyoruz.

"ALLAH'A HAVALE EDİYORUZ"

Bütün bu nefret söylemlerinden duyarlı her vatandaş gibi derinden etkileniyoruz. inciniyoruz. İnsaf izan sahibi insanların da kabul edeceği gibi hocaefendi ülkemizin nadir yetiştirdiği insanlardan birisi. Gizlisi saklısı olmayan abide şahsiyettir. İlim peygamber sahabe sevgisine herkes şahittir. Kendisini dine İslama ve millete adaması ve kul hakkına olan hassasiyetini biliyoruz. Küçük yaşlarından itibaren ibadet ve ilime olan düşkünlüğü sade hayatıyla hepimize örnek ve manevi bir rehberdir. Hayatını "emrolduğu üzere dosdoğru ol" üzerine kurdu. Sessizliğini fırsat bilenlerin hedefe koymasını bu hak dostunu üzenleri ilahi adalete havale ediyoruz.

"SUSAN ŞEYTAN OLMAK İSTEMİYORUZ"

Ailemizin kökleri muhterem hocamızın dedeleri değerli şahsiyetlerdir. Hocaefendi'nin manevi dünyası ilmi bu hak dostlarını görerek şekillendi. Hocaefendi Erzurum'un en meşhur hocalarından dersler aldı. Ömrünü kitaplar arasında geçiren 70'den fazla eseri fikir aksiyon hayatı ile üniversitelerde ders kitabı olarak okutuluyor. Aile büyüğümüz adına üniversitelerde kürsüler kuruldu. Biz ailesi olarak okumanın gerekliliğini anladık. Onun teşvikiyle üniversiteye gittik. Hocaefendi'ye yapılan haksızlık karşısında 'susan şeytan olmak istemiyoruz' bugün. Hocaefendi bütün ömrünü dikkatle yaşadı. Kur'an ve sünnete bağlı yaşadı. Bize de misal oldu. Son derece mütevazi olarak yaşadığını cümle alem biliyor, biz de bunun şahidiyiz.

"AİLESİ NÜFUZUNDAN NEMALANMADI, SADE BİR HAYAT YAŞADI"

O hayatını bavula sığdırmasaydı binlerce insan hizmet kervanına katılır mıydı? Hayır. Dünyadan ve dünyalıktan başka düşünemeyenler bunu anlayamaz. Hocaefendi'nin dünyaca tanınıp bilinmesine rağmen, ne kardeşleri, ne akrabaları bu nüfuzundan nemalanmadılar. İstifade etmeyi düşünmediler. Kardeşlerinin ve yakınlarının sade yaşamı buna delildir. Hocaefendi'de onun rehberliğindeki hizmet hareketi de bizden dolayı mahcup olmadı inşallah mahcup olmayacaktır. Herkes hepimiz kendi yağında kavrulacak, dişini sıkacak ama inşallah milletimizin hüsnü zannını boşa çıkarmayacağız. Bir lokma bir hırka yaşamayanlar Hocaefendi'ye çamur atmaya çalışıyorlar.

"İFTİRALAR YÜREKLERİMİZİ DAĞLADI"

Son birkaç aydır yürütülen iftira yalan kampanyaları bizlerin yüreklerini dağladı. Kullardan vefa beklemeyi bile Allah'a karşı vefasızlık sayan büyüğümüz haşhaşı, içi boş alim müsveddesi hakaretlere maruz bırakıldı. Bir de bu hakaretleri insan haklarını ağzına sakız yapılan siyasiler tarafından yapılmıyor mu? İşte bunlar bizi yaralıyor. Hırsızlık ayyuka çıkmamış, adalet sistemi yerlerde sürünmek zorunda bırakılmamış gibi bunları görmezden gelerek sadece Hocaefendi'yi aile büyüğümüzü suçlamak karşısında dehşete düşüyoruz. Bin ömrüm olsa Peygamber Efendimiz'in (sas) saçının bir tek teline feda olsun demeyi bile başka yere çekiyorlar.

"EVLENMEYİ KENDİ İSTEMEDİ"

O evlenmedi. Kendi ifadesiyle bütün ömrünü Allah'a adamak istiyordu. Ne var bunda. Bazı peygamberler de evlenmemiş. Dine diyanete millete hizmet için gençlerin halinde anlamak için illa da evlenmek şart mıdır? Biz evladımıza ondan isim istiyoruz. Aslında hepimiz onun evladıyız. Sadece biz değil Asya'da, Afrika, Amerika'da binler evladı var. Bunlar stadyumları dolduruyor. Hocamıza dua ediyorlar. Biz de dua kervanına katılıyor onu ve onun gibi yürüyenleri koruyacağını haykırıyoruz.

"MUHTIRA DÖNEMLERİNDE BİLE BU KADAR SALDIRI OLMADI"

Bazı siyasetçiler ve medya kuruluşlarının hakaret dozlarını artırdığını görüyoruz. Yakınları olarak son derece müteessiriz. Ne muhtıra dönemlerinde, 28 Şubatbenzeri dönemlerde, Hocaefendi'nin manevi şahsiyeti böyle çirkin saldırıya maruz kalmadı. Ne yazık ki salonu dolduran meslektaşları tarafından sessiz kaldı. Hala bir açıklama yapılmadı ilim adamları tarafından. Bizde ilim adamlarını ve ilahiyatçıları anlamıyoruz. Onun sahibi Allah'tır ve karamsarlığa düşmüyoruz. Elmasa çamur atsalar elmas değerinden bir şey kaybetmez. Yakınları olarak hep bir ağızdan iftira ve hakaretlere karşı kollarımızı açıyor insafa davet ediyoruz.

"GELİP GELMEME GÜLEN'İN TAKDİRİNDE"


Seçilme zorluğunu yaşamadan bakan koltuğuna oturan bir Erzurumlu bir politikacı, hem de bu şehirde muhterem büyüğümüzü kastederek 50 yıllık hizmet hayatında Hocaefendi'yi takip eden bir işaretiyle, Allah rızasıyla yollara düşen insanlara ve bizlere hakaret etmesini içimize sindiremiyoruz. Kem göz sahibine ait diye bu sözleri sahibine iade ediyoruz. Neden ülkene gelmiyorsun diye çağrı yapıyorlar. Buradan sesleniyoruz; Hocam gelip gelmeme sizin takdirinizde. Siz nerede olursanız olun akrabalarınız sizin yanınızda olacak. Hayır dualarla anacak ve hayır dualarınızı bekleyeceğiz.

"SOKAĞIN TAHRİKİNE GELMEMELİYİZ"

Çok üzüldük kalbimiz kırıldı ama kimseyi incitecek kıracak değiliz. Sövene dilsiz dövene elsiz gerek. Öyle olacağız. Öyle olmak için gayret edeceğiz. Ülkemiz zor dönemden geçiyor. Sokağın tahrikine gelmemeliyiz. Biz hocamızın ümit veren sözlerine bakarak 'ülkemizin geleceği parlak, bugünler de geride kalacak' diyoruz. Bizim maksadımız bir araya gelişteki amacımız tartışmalara yeni bir cephe açmak değil.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • hasan batubay 01 Ocak 1970 02:00

    Amerikada oturup Türkiyeyi karıştırmak hocalık değil. Onu orada tutanlar kim?

  • Murat 01 Ocak 1970 02:00

    Hey gidi heyyy. Eski zaman olsa stadyumda yapardınız bu organizasyonu :)

  • GÜRANİ 01 Ocak 1970 02:00

    ALLAH hoca efendiye yardım etsin işallah ALLAH YAR VE YARDIMCIN OLSUN.BİR YİĞİT VARDI GÖTÜRDÜ GÖMDİLER KARŞI BAYIRA BU MİLLETİN ONURUNU MANEVİYATINI GÖTÜRDÜ GÖMDÜLER KARŞI BAYIRA.