• AKTAŞ
Erzurum Haber Girişi : 12 Aralık 2016 17:23

Halep'te katledilen siviller için gıyabi cenaze namazı

Halep'te katledilen siviller ve İstanbul'da düzenlenen terör saldırısında şehit olanlar için Erzurum'da gıyabi cenaze namazı kılındı.
Erzurumajans-Halep'te katledilen siviller ve İstanbul'da düzenlenen terör saldırısında şehit olanlar için Erzurum'da gıyabi cenaze namazı kılındı. 

Kılınan namaz sonrasında Memur Sen Başkanı Abdullah Duman cami etrafında görev alan polislere karanfil dağıttı.

Lalapaşa Cami'nde, bugün öğle namazının ardından Halep'te katledilerek öldürülen ve İstanbul Beşiktaş'ta düzenlenen saldırı sonrasında 44 şehit için gıyabi cenaze namazı kılındı. Namaz başlamadan önce açıklama yapan Memur Sen Başkanı Abdullah Duman, tüm şehitlere Allahtan rahmet ailelerine ise başsağlığı diledi.

Terör saldırılarını şiddetle kınadıklarını belirten Memur Sen Başkanı Abdullah Duman, "İstanbul Beşiktaş'ta, güvenlik güçlerimize ve vatandaşlarımıza yönelik gerçekleştirilen hain terör saldırısını şiddetle kınıyoruz. Biz olma, bir olma, iri olma, diri olma hassasiyetimizi hedef alan terörizm emperyal küresel güçler ve onların yerli işbirlikçilerine inat basireti hakim kılacağız" dedi.

Bizleri durdurmak isteyenlere tek yürek olmalıyız diyen Duman, "Türkiye'nin büyük dirilişini yeniden şahlanmasını engellemek isteyen terör örgütleri ve işbirlikçileri ile birlikte mücadele edeceğiz. Bize düşen birliğimizi korumaktır. Bize düşen bizi durdurmak isteyenlere karşı tek yürek olmaktır" diye konuştu.

Halep insanlığın katledildiği kent!

Halep'in insanlığın ve bütün insanların katledildiği kentlerden birisi olduğunu vurgulayan Abdullah Duman, "Terörü konvansiyonel silaha dönüştüren devletlerin bütün dünyadan yalıtılarak katliam yaptığı Halep'te can pazarı yaşanıyor. Halep insanlığın topyekûn öldüğü bir yerdir. Kim hangi bahanenin arkasına gizlenirse gizlensin hakikat budur. Bu yüzden Halep insanlığın imtihanıdır" ifadelerini kullandı.

Cenaze namazına, Eğitim Bir Sen 2 No'lu Başkanı Mustafa Karataş, Memur Sen Başkanı Abdullah Duman, STK Başkanları ve vatandaşlar katıldı.

Öte yandan, kılınan gıyabi cenaze namazının ardından Memur Sen Başkanı Abdullah Duman cami etrafında görev alan polislere karanfil vererek başsağlığı diledi.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.