• AKTAŞ
Haber Girişi : 23 Haziran 2020 12:30

Havada bulut, sen o işi unut!

Herhalde Erzurum’da herkes, Bosna Caddesi üzerinde yıllardır inşaatı yarım kalan metruk binanın yıkılmasına çok sevinmiştir. Gerçekten de yapımı kadar yıkımı da yılan hikayesine dönen bu binanın yıkımı ile çoğu kişi derin bir ‘’oh’’ çekmiştir. Görüntü kirliliğiydi bir kere. İmara aykırılığı sebebiyle yıkımı yıllar sonra gerçekleşen bu bina yıkıldı ama yerine ne yapılacak, şimdi merak konusu o! Hepimiz de biliyoruz ki orada bir yeşil alan olmayacak! Bir şekilde yeşile alerjimiz var, bunu biliyorum. Aldığım bilgilere göre Büyükşehir Belediyesi buraya çok hevesliymiş. 7-8 katlı işmerkezi yaptıracakmış. Hem de bünyesinde faaliyet gösteren ERKONUT aracılığıyla. Hatta bu konuda plan, proje de hazırmış, sadece o binada bazı hak sahipleriyle görüşmeler devam ediyormuş. Açıkçası bu iddiaları ilk duyduğumda şaşırmadım. Zira yer kıymetli bir yer ve mali açıdan sıkıntı içerisinde olan Büyükşehir Belediyesi’ne bayağı bir gelir getirecek. Burası doğru. Ama gel gör ki orada bir işmerkezinin yapılmış olması zaten giderek zorlaşan o bölgedeki trafiği daha da yoğunlaştıracak. Artık işin içinden çıkılmaz hale getirecektir.

Duyuyorum ki bu işe hevesli Büyükşehir Belediyesi, trafikte sıkıntı olunmasın diye işmerkezinin altını da oto park yapacakmış. İşmerkezine gelenler otolarını buraya çekecek, hiçbir sıkıntı ile karşılaşılmayacakmış. Her ne kadar işmerkezinin altına çok katlı oto park da yapılacak olsa bile onca araç nihayetinde oradan geçecek ve trafiği alt üst edecek, iyice çekilmez hale getirecek. Burasının çok katlı bir işmerkezi olmasını düşünmek bile istemiyorum. Gerek imar konusunda ve gerekse trafik konusunda Büyükşehir Belediyesi kılı kırk yarması gerekiyor oysa. En azından şehir merkezinde böyle bir inşaat başlatacaksa trafiğini, şehrin trafiğinin 10 yıl sonrasını da hesaba katmalı. Beyaz atlara binip gidenler bırak 10 yıl sonrasını, yarım asır sonrasını hesap etmişler! Bakın o hesap yapılmadığı için artık o yollar dar geliyor, yeni alternatif yolların ihdası cihetine gidiliyor. Ben bir vatandaş olarak şimdiden uyarımı yapıyorum. Dikkate alırlar, almazlar, bilemem! Ben bana düşeni yapayım, gerisi onları bileceği iş. Buraya Büyükşehir’in de, özelin de çok katlı bina yapması demek içinden çıkılmaz trafiği iyice çıkmaza sokması anlamına gelecektir. Orada inşaat başlatmak, işmerkezi yapmak ‘çıkmaz sokak’tır! Güneşli havada bulut demektir. Hem de kara bir bulut! Bence havada bulut, gel bu işi unut! Bu benim son kararımdır.

TUTTUĞUM BABA SÖZLER: Sen ol da, ister ‘yar’ ol, ister ‘yara’.  Lütfun da başım üstüne, kahrın da. (Şems Tebrizi)
DUVARIN DİLİ: Giden gitmiş. Hüznü ayaklandırmak boşuna..
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.