Erzurum Haber Girişi : 18 Aralık 2019 16:15

İç yakan Aralık!

TRT Türkü’de bizleri mesteden, Raci Alkır’ın oğlu olduğunu belli eden oğul Vahit Alkır, 2011 yılının bir Aralık ayında kaybettiği babasından sonra annesini de kaybetmenin üzüntüsüyle dün çok duygulandıran bir paylaşım yaptı.
Erzurumajans-Vedat Refayeli-İlginçtir, Türk Halk Müziği’nin Türkü Paşası TRT Erzurum Radyosu eski sanatçılarından Raci Alkır gibi eşi de bir Aralık ayında göçtü bu dünyadan.. 

Eşine, Türkü Paşa’sına kavuştu anne Şükriye Alkır da.. 

Üstelik yine bir Aralık ayında ve yine bir akşam namazları okunduğu sırada. Ve ve hastaneden ‘’beni eve götürün’’ dedikleri saatten tam 2 saat sonra kavuştular birbirlerine iki eş. 

Genelde hüzünlü aylardan sayılır Aralık ayları. Alkır ailesi için de öyle. Arkadaşımız, sesiyle zaman zaman TRT Türkü’de bizleri mesteden, Raci Alkır’ın oğlu olduğunu belli eden oğul Vahit Alkır, 2011 yılının bir Aralık ayında kaybettiği babasından sonra annesini de kaybetmenin üzüntüsüyle dün çok duygulandıran bir paylaşım yaptı facebook sayfasından.. 

İşte gözü yaşlı oğuldan o duygulandıran paylaşım: 

‘’Sevmem Aralık ayını taa 2011 den beri boşuna sevmemekte haksız degilmişim. Yine bir Aralık ayı, babamdan sonra anamı da aldı benden. Sis çoktü yüreğime, perde indi gözüme. Gitti avuçlarımdan en sevdiğim oyuncaklarım. Şimdi büyüdün dediler, büyüyen yaralarım oldu. BU GÜN BABAMIN SENEİ DEVRİYESİ RUHLARI ŞAD MEKANLARI CENNET OLSUN’’.


Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • Aydın ATALAY 01 Ocak 1970 02:00

    ALLAH rahmet eylesin makamları cennet olsun.