Siyaset Düzenleme Tarihi : 29 Kasım 2021 23:00 Haber Girişi : 29 Kasım 2021 22:59

İmam Hatiplilerden açıklama geldi

Erzurum İmam Hatipliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, AK Parti İl Başkanı Mehmet Emin Öz'ün İmam Hatiplilerle ilgili medyaya sızdırılan açıklamalarına karşılık verdi.

ERZURUM AJANS Dernek Başkanı Muhammed İkbal Çiçek, yaptığı yazılı açıklamada, “İl Başkanımızın açıklamaları camiamızı derinden üzmüştür” dedi.

 

Çiçek açıklamasında şu ifadelere yer verdi.

 

“AK Parti Erzurum Aziziye İlçe Başkanlığında düzenlenen bir toplantıda İl Başkanımız Sayın M. Emin Öz Bey’in basına yansıyan konuşmasının içeriği; Mensubu bulunduğumuz İmam Hatip Camiası ve yıllarca bu dava için bedel ödeyen Milli Görüş Camiamızla ilgili olunca konunun birinci derece muhatabı olduğumuzu düşünerek bu açıklamayı yapma gereği duyulmuştur.

 

Öncelikle şunu belirtelim Biz İmam Hatipliyiz İmam Hatipçi değiliz. Ancak imam Hatiplerde aldığımız ruh ile Ülkemizin son 70 yılına müspet manada damgasını vuran, vatanı ve milleti için çalışan, milletimizin takdir ve iltifatına mazhar olmuş bir camiayız. Gücünü İslam’a hizmetten alan asımın neslidir. Şarkı ve Garbı bilen bir ilim ve bilgi ile mücehhez, İslami şuur ve peygamber sevgisi ile yoğrulmuş yeni nesillerdir. Ülkemizin çimentosudur. Batıl ideolojiler ve hurafelere karşı milletimizin sağlam kaleleridir. İstismarcılar ve Fetö’nün giremediği vaktiyle bu kesimin hedefinde olan kurumlardır. Bugün ülkemizin Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı Cumhurbaşkanı olarak başımızda tutan gayret, fedakârlık ve vefanın adıdır. İmam Hatipli olmak. Şunun altını çizmemiz gerekirse siz burada Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın temsilen o makamda oturmaktasınız eğer ayrımcı bir politika olsaydı sizin de belirtiğiniz gibi İmam Hatipli olmadığınız için sizlere o ulvi görev verilmezdi. Şimdiye kadar İmam Hatipler mağduriyet dışında bir ayrımcılık görmemiştir. Mensubu bulunmakla her daim iftihar ettiğimiz bu davanın bir neferi olmakta bizler için onurdur. Konu net olarak şöyle anlaşılmalıdır ki, bu davanın en büyük savunucularından biride Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. Bugün gelinen noktada mazlumun yanında zalimin karşısında olmuş hakkaniyet esaslarını göz önüne alarak dava şuuruyla hareket etmiştir. Bizler hiçbir zaman İmam Hatip kimliğimizi gizlemeyip İmam Hatipli olmanın vermiş olduğu mesuliyeti her zaman büyük bir özveri ile taşımışızdır.

İl Başkanımızın açıklamaları Camiamızı derinden üzmüştür. İmam Hatipliler olarak bizden Kerbela’nın öcünü mü alıyorsunuz cümlenizi neye istinaden kullanıyorsun? Bizler öç almak için değil, Vatanını, milletini kanının son damlasına kadar savunan bireyler olarak beğenmediğiniz okullarımızda yetiştirildiğimizi de bu cümlenize istinaden vurgulamak isteriz. “Ben İmam Hatiplerin tarzını beğenmiyorum“ diyorsun, hangi bilgi hangi yetki ve hangi kapasite ile böyle bir sonuca varıyorsun?

Kimi beğenmiyorsun? Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı mı…!

Yoksa yıllarca bu dava için bedel ödeyen konuşmanızda Yahudilikle örneklendirdiğiniz Milli Görüş camiamızı mı? Netice itibariyle İl Başkanımız içinde öfke dolu bu sözleri ile yanlış yapmıştır.  Benzetmeleri çok yakışıksız ve rencide edicidir. Kuşatıcı olması gerekirken Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın davasına ve misyonuna zarar vermiştir. Davası millet olan bu camiayı aşağılayarak tamamen farklı bir kulvara girmiştir. Camiamız sizlerden gerekli açıklamaları yapıp sarf ettiğiniz cümlelerinizden dolayı özür dileyip gerekeni yapmanızı beklemektedir.”

 

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.