Teknoloji Haber Girişi : 31 Ocak 2022 15:32

Instagram bağımlılığında zirvedeyiz

Ocak ayında en çok Instagram kullanan ülkeler: Türkiye zirvede!

ERZURUM AJANS - 2022 yılının Ocak ayında hangi ülkelerin ortalama kaç saat Instagram kullandıkları belli oldu. Rapora göre Türkiye, listede ilk sırada yer aldı.


Geçtiğimiz yıl tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını ile birlikte internet ve sosyal medya kullanımları tavan yaptı.

 

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından Instagram ise 2021'de olduğu gibi yeni yılda da kullanıcı sayısını artırmaya devam etti.

 

Instagram kullanıcılarının uygulamada ne kadar vakit geçirdiğini analiz eden ünlü sosyal medya yönetim platformu Hootsuite, 2022 yılının Ocak ayında dünya çapındaki verileri yayınladı.


Türkiye, 20.2'lik saat ortalamasıyla ocak ayında en çok Instagram kullanan ülke konumunda. İkinci sırada 16,6 ile Arjantin, üçüncü sırada ise 16 saat ortalama ile Endonezya var.

 

Ocak ayındaki verilere göre, dünya genelindeki ortalam Instagram kullanım saati 11.2 olarak belirlendi. Türkiye ise bu ortalamanın oldukça üzerinde yer alıyor.

 

KAYNAK: www.ensonhaber.com

 

 

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.