Türkiye Haber Girişi : 16 Eylül 2023 10:48

Irak'ın kuzeyine hava harekatı!

Irak'ın kuzeyine hava harekatı!
Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Irak'ın Kuzeyi Gara bölgesinde bulunan terörist hedeflerine yönelik yapılan hava harekâtları ile 31 hedef imha edildi.

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Irak’ın Kuzeyi Gara bölgesinde bulunan terörist hedeflerine yönelik yapılan hava harekâtları ile 31 hedef imha edildi.

 

 

MSB'den Irak'ın kuzeyine icra edilen hava harekâtları ile ilgili yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

 

"PKK/KCK ve diğer terörist unsurları etkisiz hale getirerek; Irak Kuzeyinden halkımıza ve güvenlik güçlerimize yönelik terör saldırılarını bertaraf etmek ve hudut güvenliğimizi sağlamak maksadıyla; Birleşmiş Milletler Anlaşması’nın 51’inci maddesinden doğan meşru müdafaa haklarımız doğrultusunda, Irak’ın Kuzeyi Gara bölgesinde bulunan terörist hedeflerine 13 ve 15 Eylül 2023’de hava harekâtları icra edilmiş, icra edilen Hava Harekâtlarıyla Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) tarafından kullanılan ve içerisinde sorumlu düzeyde teröristlerin de bulunduğu değerlendirilen mağara, sığınak, barınak ve depolardan oluşan toplam 31 hedef imha edilmiştir. ?İcra edilen harekâtlarda azami oranda yerli ve milli mühimmat kullanılarak çok sayıda terörist etkisiz hale getirilmiştir. ?Asil milletimizin bağrından çıkan Türk Silahlı Kuvvetleri, geçmişte olduğu gibi bugün de ülkemizin ve milletimizin beka ve güvenliği için terörle mücadeleye son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar azim ve kararlılıkla devam edecektir. Bu harekât sırasında; masum sivillerin, dost unsurların, tarihi ve kültürel varlıklar ile çevrenin zarar görmemesi için her türlü tedbir alınmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur." dedi. Kaynak/Pusula

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.