• AKTAŞ
İlçeler Haber Girişi : 19 Haziran 2016 19:01

İspir'de birlik ve beraberlik sofrası

Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından İspir ilçesinde kurulan birlik ve beraberlik sofrasına yoğun ilgi gösterildi.
Erzurumajans-Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından İspir ilçesinde kurulan birlik ve beraberlik sofrasına yoğun ilgi gösterildi. 

İftar programına İspir Kaymakamı Ömer Faruk Fidan, Erzurum Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Selami Keskin, İspir Belediye Başkanı Osman Çakır, Pazaryolu Belediye Başkanı Recep Kaplan, AK Parti İspir İlçe Başkanı Salih Zeki Çetinkaya, Büyükşehir Belediyesi İnsan Kaynakları Daire Başkanı Köksal Yavuz, Belediye Meclis Üyeleri, teşkilat yöneticileri, ilçe protokolü, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı. Genel Sekreter Yardımcısı Keskin, burada yaptığı konuşmada, "Değerli İspirliler sizlere Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Sekmen'in selamlarını getirdim. Ramazan'da her gün bir ilçemizde birlik ve beraberlik içerinde vatandaşlarımızla buluşuyoruz. Erzurum'da Ramazan bir başka güzel geçiyor. Özellikle İstanbul'dan, Ankara'dan, İzmir'den ve çeşitli illerden Erzurum'a Ramazan ayında orucunu tutmak için gelen misafirlerimiz var. Aynı şekilde köylerimizde de yavaş yavaş hareketlilik başladı. Gerek köylere gerekse de dışarıdan gelen yazı burada geçirecek olan hemşerilerimize daha iyi hizmet verebilmek için, onların sıkıntılarını giderebilmek için çalışmalara yoğunluk vermiş durumdayız" dedi.

BAŞKAN ÇAKIR'DAN BÜYÜKŞEHİR'E TEŞEKKÜR

İspir Belediye Başkanı Osman Çakır da, iftar programından ötürü Erzurum Büyükşehir Belediyesi'ne teşekkür etti. Çakır, "Birlik, beraberlik ve kardeşlik sofrasında hamdolsun bir aradayız. Bu birliği sağlayan Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Terör olaylarında hayatlarını kaybeden şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Onlar sadece ailelerinin şehidi değil, hepimizin şehididir. Gazilerimize de Allah'tan sağlık, afiyet ve uzun ömürler diliyorum. Ramazan ayı bereket ayı, sabır ayıdır. İnşallah Allah tuttuğumuz oruçları, yaptığımız ibadetleri kabul eder. Allah bu birlik ve beraberliğimizi bozmasın" diye konuştu. AK Parti İspir İlçe Başkanı Salih Zeki Çetinkaya da, "Hamdolsun ki Rabbim bu günleri bize gösterdi. Ramazan'a kavuştuğumuz gibi inşallah Ramazan Bayramı'nı da hep beraber idrak etmeyi Cenab-ı Allah bize nasip eder. Rabbim bu birlik ve beraberliğimizi bozmasın. Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu da günahlardan arınma olan mübarek Şehri Ramazan'ın mutluluğunu hep beraber yaşıyoruz. Rabbim en kötü günlerimizin böyle olmasını bizlere nasip etsin. Bu güzel ilçenin insanlarına acı, elem ve kötü bir gün göstermesin" diye konuştu. Bu arada Teyo Pehlivan tiplemesiyle tanınan sanatçı Cumhur Seval ile Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncuları, sahneledikleri Meddah, Pişekâr, Kavuklu, Hacivat ve Karagöz ile ilçe sakinlerine ve özellikle de çocuklara unutulmaz bir Ramazan akşamı yaşattı.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.