Siyaset Haber Girişi : 09 Nisan 2023 22:19

İşte Milletvekili adayları listesi

İşte Milletvekili adayları listesi
Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Ahmet Yener, "26 partinin tamamı saat 17.00 itibarıyla listelerini kurulumuza teslim etmişlerdir" dedi.

14 Mayıs seçimlerine sayılı günler kala Milletvekili aday listeleri açıklandı. Erzurum'dan seçimlere girecek partilerin aday listeleri ise şöyle oldu: 

 

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ

Selami Altınok

Fatma Öncü

Mehmet Emin Ez

Abdurrahim Fırat

Ayşe deniz Çelik

Muhammet Gökberk Karaaliler

 

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ

Kamil Aydın

Muhammet Hanifi Macit

Ömer Haluk Pirimoğlu

Naim Karataş

Mehmet Musa Çakır

Sinan Demircioğlu

 

CUMHURİYET HALK PARTİSİ

Ayhan Koç

Murat Ozan

Celal Zunguldak

Serhat Can Eş

Erdinç Okanlı

İslam Tekmanlı

 

İYİ PARTİ

Zekai Kaya

Melih Kırkpınar

Fatma Canan Uçar

Fatih Aras

Fatih Karataş

Esra Akpınar

 

BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ

Şafak Ertan Çomaklı

İbrahim Kınık

Erdem Alkuş

Permin Şenol Kara

Yunus Buğra Erdoğan

Yakup Demir

 

HALKLARIN DEMOKRATİK PARTİSİ

Meral Danış Beştaş

Abdurrahman Sever

Bahar Göksu

Ayşan Tarlan

 

Yorum Yaz
 • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
 • Ali 11 Nisan 2023 11:16

  İbrahim Aydemirin elenmesi çok iyi oldu

 • metin güvenç 10 Nisan 2023 17:39

  Ak PArti Bu ekiple 6 milletvekili rahat çıkarırı

 • rh_turk 10 Nisan 2023 12:55

  Fatma Öncü daha önce Ankaradan aday olmuş belli ki Erzurumdan haberi bile yokken buraya yönlendirilmiş ne faydası olabilir ki?

 • Dadaş 10 Nisan 2023 09:41

  Erzurum doğumlu olmak dışarıda Erzurum ile bir bağı olmayan birini bu şehirden aday göstermek niye? Erzurum'da adam kıtlığı mı var? Şimdi bu hanımefendi Erzurum'un milletvekili olup Erzurum'un derdiyle dertlenecek, sevinci ile sevinecek mi? Yoksa kendisini aday gösterenlerin uydusu mu olacak? Hasılı kelam artık ayıp oluyor beyler.

 • SEÇİM ANALİZİ 10 Nisan 2023 09:05

  İP GEÇEN SEÇİMDE İTTİFAKIN OYLARI İLE VEKİL ÇIKARDI BU SEÇİMDE 2018 E GÖRE KAN KAYBETTİĞİ İÇİN VEKİL ÇIKARMAZ. AK PARTİ 4, MHP 1 VEKİLİNİ KORUR. GERİYE KALAN VEKİLİ HDP NİN ALMAMASI İÇİN ( -Kİ İNŞAALLAH ALAMAZ) AK PARTİ VE/VEYA MHP YE ÇALIŞMAK LAZIM

 • Ömer 10 Nisan 2023 00:52

  Ak parti Erzurum adayları daha güçlü olabilirdi . Yapacak bir şey yok . Hayırlı olsun . Diğer partilere gelince zaten şansları yok .

 • misafir 10 Nisan 2023 00:01

  Akp de Erzurum un sorunları hakkında konuşan sadece İbrahim Aydemir vardı o da liste de yok Fatma Öncü Erzurum da doğmuş fakat İlk ve ortaöğretimini İzmir de tamamlamış üniversiteyi diyarbakır da okumuş Geçmişte Diyarbakır dan aday olmuş seçilememiş daha sonra Ankara dan aday olmuş seçilememiş demek ki bir de Erzurum u deneyelim dediler İyi partiyi de ön seçim sonuçlarına uyduğu için tebrik ederim Geçmişte iktidar partisi ön seçim yapardı ama örneğin ön seçimde hiç olmayan birini liste bire koyardı ya da çok çok geride olanı başa koyardı üyelerinin verdiği oylara dikkat etmezdi

 • Czcz 09 Nisan 2023 22:52

  Erzurum akp den tahminimce en fazla 3 çıkarır.

 • Vatandaş 09 Nisan 2023 22:49

  Ak parti adaylarının bazıları maalesef ciddi anlamda oy kaybettirecek. M. Öz bunların başında. Bu kente hep zarar veren bir insan?