Türkiye Haber Girişi : 09 Haziran 2022 14:49

'İzinsiz Bank' davasında Tosuncuktan savunma

'İzinsiz Bank' davasında Tosuncuktan savunma
Binlerce kişinin dolandırıldığı Çiftlik Bank sistemindeki ?Bank? adını izinsiz kullandıkları gerekçesiyle '5411 sayılı Bankacılık Kanununa Aykırılık' suçundan 3 yıla kadar hapsi istenen ?Tosuncuk? lakaplı Mehmet Aydın'ın yargılanmasına devam edildi.

ERRZURUM AJANS / ‘Tosuncuk' lakaplı Mehmet Aydın ve ağabeyi Fatih Aydın'ın, binlerce kişiyi dolandırdıkları Çiftlik Bank sistemindeki ‘Bank' adını izinsiz kullandıkları gerekçesiyle “5411 sayılı Bankacılık Kanununa Aykırılık” suçundan 3 yıla kadar hapis talebiyle yargılanmasına devam edildi. 

 

Anadolu 57. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, başka suçtan tutuklu Mehmet Aydın ve Fatih Aydın Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile bağlanırken, müşteki Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) avukatı ile sanık Mehmet Aydın'ın avukatı salonda hazır bulundu.
Duruşmada savunma yapan sanık Fatih Aydın, ”Neyle bizi suçladırlar anlamadım” dedi.

 

Biz oyun hizmetleri satışı yaptık”

 

Duruşmada savunma yapan sanık Mehmet Aydın, ”Ben sıradan bir vatandaş olarak başladığım iş nedeniyle gerekli yerlere başvuru yaptım. Çiftlik Bank ismini bana tescillediler. Daha sonra Türkiye'nin çeşitli yerlerinde 7 tane çiftlik açtım. Ve tabelaları oluşturdum. Bu tabelaları asmadan önce belediyelerden izin aldım. Türkiye'de 160 tane şarküteri bayiliği açıldı. Bunlar da belediyelerden izin alarak tabelaları astılar. Ne zaman ki hakkımızda kötü haberler çıkmaya başladı, BDDK sorun oluşturmaya başladı. Bu ismi kullandığım süre zarfında bankacılık faaliyetinde bulunmadım. Para toplamadım. Biz oyun hizmetleri satışı yaptık. Karşılığında da fatura kestik. Bu para toplama değildir. Beraatimi talep ediyorum” dedi.

 

Mehmet Aydın diğer celse duruşmaya katılmak istemediğini söylerken Fatih Aydın katılmak istediğini belirterek “Merak ediyorum bu işleri” dedi. Mahkeme, dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için ertelendi. İHA

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • Suat erenler 12 Haziran 2022 10:39

    Tosuncuktan bizene haber mi ne önemi var hayret bişi

  • Mahir Yiğit 09 Haziran 2022 19:56

    Bu tosuncuğun adı çıkmış. Öyle tosunlar varki halen daha devleti soymaya devam ediyorlar. Üstelik bu tosun Mehmet Aydının devlete verdiği bir zararda yok.