Siyaset Haber Girişi : 23 Şubat 2021 17:49

Kabine değişiyor mu?

Kabine değişiyor mu?
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hem kabinede hem de parti yönetiminde bazı değişikliklere gideceği iddia edildi.

Erzurumajans-Türkiye'de genel seçimler 2023 Haziran'da yapılacak. Bu süreye daha 2 yıldan fazla bir süre olmasına rağmen partiler hazırlıklarına hız verdi. 2023 seçimleri öncesinde il il kongrelerini yapan AK Parti, 24 Mart'ta büyük kongreyi yapacak.


2023'te yapılması planlanan seçimlerle ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan, "2023 seçimleri kritik öneme sahiptir. Bunun için seçim gününe kadar var gücünüzle sahada çalışmanızı ve kapısını çalmadık kişi bırakmamanızı istiyorum." açıklamasını yapmıştı.

 

Hürriyet Gazetesi'nde bugünkü 'Reform gündemli bahar' yazısında Hande Fırat, AK parti kulislerinde kongre sürecinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hem kabinede hem de parti yönetiminde bazı değişikliklere gideceğinin konuşulduğunu iddia etti.

 

ŞENOCAK YERİNE KABAKTEPE


Öte yandan AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, 24 Şubat Çarşamba günü gerçekleştirecek AK Parti İstanbul 7. Olağan İl Kongresi'nde aday olmayacağını duyurmuş, AK Parti'nin yeni İstanbul İl Başkanı adayı Osman Nuri Kabaktepe olmuştu.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.