İlçeler Haber Girişi : 22 Aralık 2014 17:43

Kaçak mazot istasyonları tehdit ediyor

Oltu'da faaliyet gösteren Akaryakıt İstasyonu İşletme Müdürü Adem Yeşilbaş, Sarp Sınır Kapısından Türkiye'ye kaçak olarak giren akaryakıttan dolayı istasyonların kapanma tehlikesiyle karşı karşıya kaldığını söyledi.
Erzurumajans-Oltu'da faaliyet gösteren Akaryakıt İstasyonu İşletme Müdürü Adem Yeşilbaş, Sarp Sınır Kapısından Türkiye'ye kaçak olarak giren akaryakıttan dolayı istasyonların kapanma tehlikesiyle karşı karşıya kaldığını söyledi.

Türkiye'ye farklı yollardan giren kaçak mazot, akaryakıt istasyonlarını kapana tehlikesiyle karşı karşıya bırakıyor. Yıllardır Oltu'da faaliyet gösteren Yeşil Petrol Akaryakıt İstasyonu İşletme Müdürü Adem Yeşilbaş, özellikle Sarp Sınır Kapısı'ndan Türkiye'ye giren kaçak mazotun 300 kilometrelik mesafedeki tüm akaryakıt istasyonlarına büyük darbe vurduğunu öne sürdü.

Yeşilbaş, "Özellikle ilçemizin de içinde yer aldığı Kuzeydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki akaryakıt istasyonları Sarp Sınır Kapısından giren kaçak mazottan dolayı büyük sorun yaşıyor. Vatandaş mazotun kalitesinden ziyade ucuzluğunu ön plana alıyor. Sarp Sınır Kapısından giren ucuz ve kaçak mazot bizim gibi birçok akaryakıt istasyonuna büyük darbe vuruyor. Sarp Sınır Kapısından itibaren yaklaşık 300 kilometre mesafedeki tüm akaryakıt istasyonları zor durumda. Artık perakende sektörü neredeyse bitmiş olup bölgedeki firmalarda yakıtlarını daha büyük dağıtıcılardan aldıkları için akaryakıt istasyonlarının büyük bölümü kapanma tehlikesiyle karşı karşıya kalmış durumda." Dedi.

Yaşadıkları olumsuz tablodan ötürü akaryakıt istasyonlarının zor günler geçirdiği aktaran Adem Yeşilbaş, gelirlerinin sabit giderlerini karşılayamaz bir hale geldiğini belirtti. Yeşilbaş, "İşçi ve sabit giderlerimizi karşılayamaz bir duruma geldik. İstasyonlarımız kapanma tehlikesi altında. Devletimizden bu işin çözümü noktasında acilen bir şeyler yapmasını bekliyoruz. Akaryakıt istasyonları olarakta bizler üzerimize ne düşerse yapmaya hazırız. Devletimiz ile işbirliği yaparak bu sorunun biran önce bir çözüme kavuşmasına yardımcı olmaya hazırız" şeklinde konuştu. 
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.