Spor Düzenleme Tarihi : 04 Ocak 2023 10:56 Haber Girişi : 03 Ocak 2023 16:23

Kaptan Yumlu: Yerli futbolcuların hiç birisinin ağzından paranın ?p?si çıkmadı

Kaptan Yumlu: Yerli futbolcuların hiç birisinin ağzından paranın ?p?si çıkmadı
Erzurumspor'un üç puanının silinmesinde sonra açıklama yapan Kaptan Mustafa Yumlu, "Şimdi eskisinden daha çok sahip çıkma zamanı, haydi Dadaşım" paylaşımı yapmıştı. Deneyimli oyuncu, "Bizim için fedakarlık yapma hem de diriliş sezonu" dedi.

Erzurumspor’un deneyimli kaptanı Mustafa Yumlu, camiaya ve taraftarlara önemli mesajlar verdi.

 

Türkiye Futbol Federasyonu Lisans Kurulu’nun Mavi-beyazlı takıma üç puan silme cezası verdikten sonra önemli bir çıkış yaparak, “Şimdi eskisinden daha çok sahip çıkma zamanı, haydi Dadaşım” diyerek tüm dikkatleri üzerine çekmişti. Deneyimli kaptan Mustafa Yumlu, “Bizim için bu yıl hem fedakarlık yapma hem de diriliş sezonu” dedi.

 

 

"Vücudumu taşın altına koydum"

 

Erzurumspor’un kendileri için çok farklı olduğunu ve Mavi-beyazlı kulübe hizmet etmek için geldiğini belirten kaptan Mustafa Yumlu, “Kulübümüzün içinde bulunduğu durum belli zor bir süreçten geçiyoruz. Bu süreçte elimi değil gövdemi taşın altına koydum. Özellikle yerli futbolcuların hiç birisinin ağzından paranın ‘p’si çıkmadı. İlk yarıda bazı şanssızlıklar yaşamasaydık puan olarak çok daha yukarılarda olabilirdik. Allah’ın izni ile bu takımı layık olduğu noktalara hep birlikte taşıyacağız. Futbolcular olarak gerçekten bu forma için büyük fedakarlıklar yapıyoruz” diye konuştu.

 

 

"Taraftarımız yanımızda olsun"

 

Erzurumspor’un taraftarı ile var olduğunu ve taraftarları ile bütünleşen bir kulüp olduğunun altını çizen kaptan Mustafa Yumlu, “Taraftar her zaman haklıdır başarı bekler. Onların fikrine saygı duyuyoruz. Ama zorlu bir süreçten geçiyoruz. Tribünlerin baskısından tabi ki, çekiniyoruz. Özellikle de genç futbolcular baskıdan olumsuz etkileniyor. Taraftarlarımızdan en büyük isteğimiz ve beklentimiz, bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da takımın yanında olsunlar. Çünkü onların desteğine en çok bu zorlu dönemde ihtiyacımız var. Tribünleri doldursunlar. Kazım Karabekir Stadı’na boş tribünler yakışmıyor. Tribünler taraftarlarımızın doldurmasıyla güzelleşiyor. Göztepe maçında tribünleri dolu görmek ve onların desteğini arkamıza almak istiyoruz. Hep birlikte fedakarlık yaparak el ele vererek bu takımı layık olduğu yere taşıyacağız” şeklinde konuştu. Nurullah Pala 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.