Erzurum Haber Girişi : 21 Eylül 2016 14:52

Karakaya'dan taksicilere bir müjde daha

Karakaya'dan taksicilere bir müjde daha
Başkan Karakaya, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ile koordineli olarak yaptığı istişareler ve şoför esnafının sorunlarını çözme noktasında yine takdire şayan çalışmalara imza atıyor.
Erzurumajans-Göreve geldiği günden beri yaptığı çalışmalar ile Erzurum Şoförler ve Otomobilciler Odasını en faal sivil toplum kuruluşlarından biri haline getiren Başkan Yücel Karakaya, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ile koordineli olarak yaptığı istişareler ve şoför esnafının sorunlarını çözme noktasında yine takdire şayan çalışmalara imza atıyor.

Öncelikli olarak üyelerine hizmeti şiar edinen ve gerek genel merkez ve gerekse Erzurum'da başta milletvekilleri olmak üzere Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ile sık sık görüşmeler yapan Erzurum Şoförler ve otomobilciler odası Başkanı Yücel Karakaya, yönetimi ile birlikte büyük mesafeler kat etti. Daha önce korsan taşımacılık başta olmak üzere taksici ve nakliyecilerin sorunlarını gidermek adına çok ciddi hamleler yapan Başkan Karakaya, şimdide taksici esnafını sevindirecek girişimlerde bulundu. Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet ve genel Sekreter yardımcısı Ünsal Kıraç ile bir araya gelen Yücel Karakaya, ticari taksilerin yenilenmesi konusunda Başkan Sekmen'den tam destek aldı. ticari taksilerini yenilemek isteyen şoför esnafının ÖTV ödemeyeceğini belirten Erzurum Şoförler ve otomobilciler odası Başkanı Yücel Karakaya, " Taksici esnafımız yeni araç alımında özel tüketim vergisi ödemeyecek. Ayrıca yaptığımız çalışmalarda otomobil bayileri ile görüşerek taksici esnafımız için ayrı bir indirim talebinde bulunacağız. Bu konuda gerek Büyükşehir belediye Başkanımız Mehmet Sekmen ve gerekse genel sekreter yardımcısı Ünsal Kıraç, bizlere büyük destek veriyorlar. Amacımız taksici esnafımızın daha kaliteli hizmet vermesi. Bu manada bizlerde oda başkanlığı olarak üyelerimizin her daim yanında olacağız. Daha öncede söyledik oturan değil çalışan bir yönetim olacağız. Bu felsefe ile çok kısa sürede Erzurum'daki ticari taksilerimiz yenilenmiş olacak. Ayrıca yine önümüzdeki günlerde yine şoför esnafımızın yüzünü güldürecek başka müjdelerde vereceğiz. Yaptığımız son görüşmelerde araçlarını yenilemek isteyen taksici esnafımız hem ÖTV ödemeyecek hem de yine araç alacağı bayiden büyük bir indirim şansı bulacak." dedi.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.