• AKTAŞ
Spor Haber Girişi : 28 Kasım 2011 17:45

Karete camiası kenetlendi

Karate camiası 7. Bölge Temsilcisi Ahmet Çelebi başkanlığında bir zirve gerçekleştirdi.
Erzurum Ajans-Karate camiası 7. Bölge Temsilcisi Ahmet Çelebi başkanlığında bir zirve gerçekleştirdi. Palandöken Gençlik Merkezi Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen toplantıda karate sporunun daha üst seviyelere çıkması için istişare yapıldı. Karate 7. Bölge Temsilcisi Çelebi, Sporcu velilerinden başarı için tam destek aldı.

Erzurum karatesi önceki akşam Palandöken Gençlik Merkezi Müdürlüğü toplantı salonunda masaya yatırıldı. Karate 7. Bölge Temsilcisi Ahmet Çelebi başkanlığında gerçekleştirilen zirvede, Erzurum karatesinin daha başarılı olması ve batı illerindeki kulüpleri de geride bırakması için yapılması gereken konular ele alındı. Palandöken Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Köksal Kaçmaz ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Palandöken Gençlik Merkezi Müdürü İkram Sönmez’in de katıldığı toplantıya sporcuların velileri, yakınları, Aziziye Eğitim Kurumları, Halk Eğitim, Gençlikspor Kulübü ve Çelebispor Kulübünün temsilcileri katıldı. Toplantıda konuşan Karate 7. Bölge Temsilcisi Ahmet Çelebi, Erzurum karatesinin Türkiye sıralamasında nüfus yoğunluğuna bakıldığında ilk üç içerisinde olduğunu belirterek, batı illerini geride bırakıp Türkiye şampiyonu olmak için çalıştıklarını söyledi. Çelebi, “Biz Erzurum karatesi olarak bölgemizin lideri konumundayız, Ancak bizi zorlayacak iller veya kulüplerle mücadele etmemiz gerekiyor. Bütün mesele bu Batıda karate sporu çok daha büyük kulüplerde olduğu için bunların karşısında zorlanıyoruz. Bunu aşmak içinde Erzurum’da karateye gönül veren herkese büyük sorumluluklar düşüyor” dedi.

Karate 7. Bölge Temsilcisi Ahmet Çelebi tarafından gerçekleştirilen sunum büyük bir beğeni topladı. İlimizdeki Karatenin dünü ve bugünü konusunun işlendiği sunumda Erzurum karatesinin geldiği nokta salondaki davetliler ve veliler tarafından alkışlandı. 2007 yılında 802 olan faal lisanslı karateci sayısının 2011’de 2692’ye çıktığını belirten 7. Bölge Temsilcisi Ahmet Çelebi, Erzurum karatesinin Türkiye çapında 33 şampiyonluk, 32 Türkiye ikinciliği ve 62 Türkiye üçüncülüğü elde ettiğinin altını çizdi. Başarılı Bölge Temsilcisi ve Karate Antrenörü Ahmet Çelebi, kabiliyetli sporcular sayesinde işlerinin daha da kolaylayacağını belirterek, “Sporcu öğle bir, iki ayda yetişmiyor. Sporcunun yetişmesi için 4-5 yıl gerekli ve sabır lazım. Biz batıda devlerle mücadele ediyoruz. Onların 600-700 tane karate salonları var. Biz tüm bu gerçeklere rağmen Türkiye sıralamasında karatede ilk 4 içerisine girebiliyoruz.” dedi.

ÇİNTİMAR’IN İRAN PROJESİ AVANTAJ OLDU

Çelebi, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çintimar’ın, İran ile ikili müsabaka anlaşması yapmasının ardından, Diğer spor branşlarının yanı sıra Erzurumlu karateciler olarak da bu ülkeye giderek, ikili müsabakalara katıldıklarını ve ardından Erzurum’da her yıl düzenledikleri Uluslararası Palandöken Kupası sayesinde karatecilerin sık müsabaka yaptığını ve tecrübe kazandığını belirtti. Çelebi, bunun için de karatede daha radikal kararlar alacaklarını belirterek, “Geçmişte, 15-20 müsabık sporcumuz vardı. İlimizde aktif olarak karate çalışan sporcular arasından seminer, kurs, antrenman, kuşak sınavı veya müsabakalarda antrenörlerimiz tarafından tespit edilerek toplam 75 yeni sporcu seçildi ve alt yapı müsabık gurupları oluşturuldu. Bu sporcular Dünya ve Avrupa’da kürsüye çıkacak, inanıyorum ki, yıllarca milli takımı temsil edecekler” dedi.

SÖNMEZ’DEN BİN TL JEST

Palandöken Gençlik Merkezi’nde düzenlenen zirveye katılan veliler çocuklarının bu spor dalında başarılı olması ve batıdaki illerle daha iyi konumda yarışmaları için kendi üzerlerine düşen görevi yerine getirmeye hazır olduklarını belirterek, zaten Türkiye’de ilk üç içerisinde olan Erzurum karatesinin Türkiye’de bir numara olması için ellerinden gelen gayreti göstermeye hazır olduklarını söylediler. Palandöken Gençlik Hizmetleri Müdürü İkram Sönmez, karate sporunda yapılan çalışmaları her zaman takdirle karşıladıklarını ve karatecilerin elde ettikleri başarılar karşısında alkış tuttuklarını belirterek, karate sporuna bin TL’lik maddi destekte bulunacaklarını söyledi.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.