• AKTAŞ
Sağlık Haber Girişi : 18 Haziran 2021 11:18

Kars, ilk sırada

5-11 Haziran arasında illere göre her 100 bin kişide görülen vaka haritası açıklandı. Listenin başında Kars geliyor.

ERZURUM AJANS - Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 5-11 Haziran arasında illere göre her 100 bin kişide görülen vaka sayılarını açıkladı.

 


Koca, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, il bazında 100 bin nüfusa karşılık gelen vaka sayılarına yer vererek, vaka sayılarının düşüş hızının yavaşlamasına karşın azalışının sürdüğünü belirtti.

 

 

"Aşı ile bağışıklık kazanacağız"

 

 

Vaka sayısı en çok azalan illere ilişkin tablo da paylaşan Koca, "Son bir haftada vaka sayısı en çok azalan illerimiz Bilecik, Karaman, Malatya, Kastamonu ve Isparta. Vaka sayılarında düşüş devam edecek, aşı ile bağışıklık kazanacağız. Aşı ile bitecek" dedi.

 

 

Tabloya göre vaka sayısı en çok azalan ilk 5 ilin ardından sırasıyla Afyonkarahisar, Kırıkkale, Bartın, Burdur ve Kilis geldi.

 

 

En çok vaka Kars'ta görüldü

 

 

Koca'nın paylaştığı Türkiye haritası üzerinden yayımlanan verilere göre, haftalık vaka sayısı, her 100 bin kişide İstanbul'da 55,20, Ankara'da 94,87, İzmir'de 32,04 olarak gerçekleşti.

 

 

Haftalık verilere göre, 100 bin kişide en çok vaka görülen iller Kars, Bolu, Eskişehir, Gümüşhane ve Tokat oldu.

 

Her 100 bin kişide en az vaka Hatay, Osmaniye, Adana, Edirne ve Mersin'de görüldü.

 

 

AŞILAMADA YENİ REKOR 

 


Günlük aşılamada hedeflenen 1,5 milyon doz aşı rekoru aşıldı. Haberi, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından duyurdu.

 

1,5 milyonuncu doz aşının 24 saatin bitimine 2 saat 17 dakika kala yapıldığını belirten Bakan Koca, şunları söyledi:

 

"Bugün 1,5 milyonuncu doz aşı, saat 21.43’te uygulandı. Aşı ordumuz, 2 saat 17 dakika içinde 82 bin 232 doz aşı daha yaptı. Böylece son 24 saat içinde 1 milyon 582 bin 232 doza ulaştık. 24.00 itibarıyla yeni günün mesaisi başladı. İçiniz rahat uyuyun. Hayırlı geceler."

 

 

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.