Erzurum Haber Girişi : 02 Temmuz 2021 10:14

"Kaşıkla verdiğiniz destekleri kepçe ile geri alıyorsunuz"

Doğalgaz ve elektriğe zam geldi. Erzurum'da karara yönelik tek tepki Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Fatih Kaylı'dan geldi. 

ERZURUM AJANS - Yeniden Refah Partisi Erzurum İl Başkanı Fatih Kaylı, elektrik, doğalgaz ve lpg ücretlerine yapılan zamlara tepki gösterdi. Kaylı, ildeki parti başkanlarına çağrıda bulundu. 
 


Yapılan zamların vatandaşta yüksek gerilime neden olduğunu söyleyen İl Başkanı Kaylı, "Temmuz ayı ile birlikte normalleşmeye başladığımız bu günde gelen zam haberleri vatandaşı normalleşmeden ziyade anormal derecede germekte vatandaşta yüksek gerilim oluşturmaktadır. Son 3.5 yılda %122 oranında artan elektrik fiyatlarının asla makul bir açıklaması olamaz. Her gelen elektrik faturası dokümanın da kullanan elektrik bedelinden ziyade TRT payı, dağıtım bedeli, kaçak bedeli gibi bir çok kalem vardır. Vatandaşımız yıllardır bu soyguna itiraz etmekte ama seslerini duyan çıkmamaktadır. Zaten zorda olan, tek derdi geçim olan insanımıza yapılan bu zamlar bir zulümdür. Kaşıkla verdiğiniz destekleri kepçe ile geri alıyorsunuz” dedi.

 

 

İl başkanlarına çağrıda bulundu 

 


Ak Parti Erzurum İl Başkanı Mehmet Emin Öz ve MHP İl Başkanı Naim Karataş’a çağrıda bulunan Kaylı, “İktidarda bulunan partilerin il başkanları olarak susmayınız, Madem sahalara çıktınız o halde sahada ki insanımızın sesi olunuz. Bizimle birlikte sizde bu yapılan zamların haksız ve gereksiz olduğunu, zaten zor durumda olan vatandaşımızı daha da zor duruma soktuğunu anlatınız , söyleyiniz. Olay siyasi bir olay değil vatandaşın hayatta kalma mücadelesidir. Belirli oranda kullanımın sosyal devlet anlayışı ile ücretsiz olması gereken elektrik , su , doğalgaz gibi kalemlerin , ücretsiz olmayı bırakın aylık zorunlu harcamalar kısmında giderek daha fazla yer alması kabul edilebilir bir durum değildir. Bu duruma bütün siyasiler olarak tepki göstermeliyiz" dedi. 
 

 

"Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu"

 


Elektrik, Doğalgaz ve petrol ürünlerine gelen zamlar doğrudan yada dolaylı olarak her vatandaşı etkilediğini aktaran Başkan Fatih Kaylı, "Zamlar, ülkede bir çok ürün kaleminde maliyet artışı oluşturmaktadır. Enflasyon ile mücadele ettiğini söyleyen hükümete bu ne perhiz bu ne lahana turşusu demekten kendimi alamıyorum. Bu zamlar kamudaki israfı karşılamaktan başka bir amaç taşımamaktadır. Yeniden Refah Partisi Erzurum İl Başkanlığı olarak. Bizler her zaman vatandaşın yanın da olacağız doğruya doğru yanlışa yanlış diyeceğiz” diye konuştu.

 

 

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.