• AKTAŞ
Spor Haber Girişi : 18 Aralık 2011 21:42

Kayaklı atlama yarışları nefes kesti

Bir gün önce elektik kesintisi nedeniyle ertlenen Uluslararası Kayakla Atlama Yarışları eksi 20`leri bulan soğuk hava altında adeta nefesleri kesti...
Erzurum Ajans-Erzurum`da düzenlenen Uluslararası Kayakla Atlama Yarışları eksi 20`leri bulan soğuk hava altında adeta nefesleri kesti. Erzurumluların yoğun ilgi gösterdiği yarışlar gece saatlerini bulan atlayışlarla sona erdi.

Türk Telekom Atlama Kuleleri`nde devam eden Uluslararası Kayakla Atlama Yarışmaları`nda K-95 kategorisinde Almanya`dan Danny Queck birinci, Avusturya`dan Michael Hayboeck ikinci, Norveç`ten Atle Pedersen Roensen üçüncü ve Slovenya`dan Mitja Meznar dördüncü olurken, Norveçli sporcular Kenneth Gangnes ve Andreas Stjernen beşinciliği paylaştılar.

Akşam yapılan K-125 yarışlarında ise birinciliği Norveç`ten Atle Pedersen Roensen elde ederken, Polonya`dan Tomasz Byrt ikinci, Avusturya`dan Manuel Poppinger üçüncü oldu. Bu sporcuların ardından, Slovenyalı sporcular Mitja Meznar dördüncü, Ziga Mandl beşinci ve Tomaz Naglic de altıncılığı elde etti.

Dereceye giren sporculara madalya, para ödülleri ve çiçekleri Erzurum Valisi Sebahattin Öztürk, Büyükşehir Belediye başkan vekili Eyüp Tavlaşoğlu, Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çintimar ve FIS Teknik Delegesi Loeng Geir tarafından verildi.

Uluslararası Kayakla Atlama Yarışlarına Avusturya, Norveç, Finlandiya, İsveç, Almanya, Romanya, Polonya, Ukrayna, Estonya, Çek Cumhuriyeti, Güney Kore ve Bulgaristan`dan toplam 57 sporcu katıldı.

Buz gibi havada yapılan yarışları nefeslerini tutarak izlediklerini ifade eden vatandaşlar, "Hava soğuk ama atlayışlar süper. Çok heyecanlı ve zevkli yarışlar. Erzurumlular olarak, bu tür yarışları canlı canlı izleyebildiğimiz için şanslıyız " dedi.

ATLAYIŞ SIRASINDA YERE ÇAKILAN TÜRK SPORCU KARTA`NIN, KAZA ANI GÖZÜNDE CANLANDI

Öte yandan yarışları izleyen Türk sporcu Samet Karta, geçen yıl düşüş anının gözünde canlandığını belirtti. 2011 UNIVERSİADE oyunları kapsamında geçen yıl hazırlık atlayışı sırasında yere çakılan ve uzun süre hastanede tedavi gören Samet Karta, "Bugün burada Uluslararası Kayakla Atlama Yarışlarını izlerken benim geçen yılki düşüşüm aklıma geldi, gözümde canlandı. Yabancı sporcular atlayışlarını yaparken düştüğüm zaman ki o acıyı hissediyorum. Kolum acıyor sanki. Şu an kolumdaki sakatlık nedeniyle yarışlara katılamadım. Ancak iyi olduğumda Türk bayrağımızı uluslar arası müsabakalarda dalgalandırmak hedefim" diye konuştu.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.