• AKTAŞ
Erzurum Haber Girişi : 02 Aralık 2011 15:59

Kayakyolu istasyonuna mahkemeden onay

Büyükşehir Belediyesi ile Palandöken Belediyesi’ni karşı karşıya getiren benzin istasyonu davasında yürütmeyi durdurma kararı kaldırıldı. Kayakyolu kavşağındaki istasyon bir ay içerisinde açılacak.
Erzurum Ajans-Kayakyolukav şağında Büyükşehir Belediyesi’nin Sırmacı Petrol’e ihale ettiği benzin istasyonu hakkında Belediye Başkanı Orhan Bulutlar’ın başvurusu üzerine Erzurum İdare Mahkemesi’nin verdiği yürütmenin durdurulması kararı, Bölge İdare Mahkemesi tarafından kaldırıldı.

İki  belediye arasında yaşanan kavga sonrası  mağdur duruma düşen işadamı Hulusi Sırmacı’nın benzin istasyonunu hizmete açması için bir engel kalmadığı ifade edildi.  Bölge İdare Mahkeme si’nin verdiği kararın ardından Sırmacı’nın,  belediyeye müracaatta bulunulduğu ve bir aylık yasal sürenin dolmasının ardından istasyonun hizmete gireceği öğrenildi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • veis gedik 01 Ocak 1970 02:00

    bir varmış bir yokmuş evvel zaman içinde kalbur saman içinde pireler berber develer telal iken ilimiz erzurumun palandöken eteklerinde bir kavaklık alan varmış bu alanda güzel güzel ağaçlar varmış orada birde belediye varmış bu belediye bir gün sabah uyandığında birde bakmışki ne görsün bir akaryakıt istasyonu düşünmüş bunu kim yapabilir diye kim yapacak uzaylılar demiş çünki bu istasyon tam teşekküllü imiş burayı uzaylılar yapmasa benim gibi insanlar yapsa ben daha temele başlarken belediye bunu görür ve durdurur napayım demiş düşünmeğe başlamış şimdi demiş hiç müdahale etmesem benim uyuduğumu anlarlar ve oy vermezler en iyisi demiş insanlar görsünki başkan çalışıyor adam ne yapsın mahkemeye vermiş sonuç mağdur olan vatandaş hakkını almış

  • tolga yok 01 Ocak 1970 02:00

    O alanı kim kime peşkeş çektiyse o ağaçları kim kestiyse ona kim ruhsat verdiyse ıordan kim rant sayladıysa ve oradab benzin alanada yazıklar olsun