• AKTAŞ
Spor Haber Girişi : 25 Aralık 2011 19:06

Konaklı kayak merkezine tam not

Erzurum’da Konaklı Kayak Merkezi’ni gezen Gençlik ve Spordan Sorumlu Bakan Yardımcısı Yusuf Tekin tesislere hayran kaldı.
Erzurum Ajans-Erzurum’da Konaklı Kayak Merkezi’ni gezen Gençlik ve Spordan Sorumlu Bakan Yardımcısı Yusuf Tekin tesislere hayran kaldı.

Kış turizm gözde mekanlarından biri olan Erzurum’a yeni kayak merkezi Konaklı’da düzenlenen törenle sezon açılışını yaptı. Yaklaşık iki kilometrelik pist uzunluğu ile turistlerin ilgi odağı haline gelen konaklı kayak merkezi, teknik özelikleri ile dünya standartlarında olması dikkat çekiyor.

Bakan Yardımcısı Yusuf Tekin, Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çintımar, Erzurum Vali yardımcısı Özgür Arslan ile gezdiği Konaklı Kayak Merkezini oldukça iyi buldu. Uzun süre kayak pistini gezen Tekin, sporcularla sohbet edip görevlilerden kayak merkezi hakkında bilgi aldı. Kayak merkezini oldukça beğendiğini söyleyen Tekin, minik sporcularla yakından ilgilendi.

K
ayak merkezi hakkında değerlendirme yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü (GSİM) Fatih Çintimar; “Bu alanda kar çok olduğu zaman biz dünyada söz sahibi olabilecek bir ülke konuma geliriz. Bunun için kış sporlarından Erzurum artık kendi tarihi üstünde, bir tarihi ülkemizi temsil eden bir misyonu üstlenmiştir. Bunu da laikiyle yapacağına inanıyoruz. Şu anda gördüğümüz gibi Konaklı’da pistlerin üstünde 1 metre kar var ve sporcularımız burada doya doya kayak yapıyor. “dedi 
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.