İlçeler Haber Girişi : 11 Ağustos 2014 20:54

Korkut: Yeni Türkiye'nin mimarını seçtik

Korkut: Yeni Türkiye'nin mimarını seçtik
Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ülke için bir milat olduğunu ifade etti.
Erzurumajans-Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ülke için bir milat olduğunu ifade etti.

Korkut, Türkiye'nin her ilinden oy alabilen bir liderin, Milletin Adamının yeni bir zafer kazandığına işaret ederek "Cumhurbaşkanımız, yeni Türkiye'nin yürüyüşünü başlatmıştır. Erzurum bu değişime omuz vermiştir. Yakutiye İlçemiz, yüzde 77'ye varan bir destekle gönülden katılmıştır, hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. İnşallah" dedi.

Ali Korkut, Cumhurbaşkanlığının millet ve Recep Tayyip Erdoğan için hayırlı olması dilediği belirterek yeni dönemin başladığına işaret etti. Erdoğan'ın 'Balkon' konuşmasında yeni Türkiye ve yeni Cumhurbaşkanının kodlarını verdiğine değinen Korkut, "Çankayanın, halkıyla arasındaki bütün engeller kalkmıştır." ifadesiyle millet ve adamının birleştiğini, "Şeyh Edebali'nin mirası hayata geçmiştir." ifadesiyle de yeni bir döneme işaret ettiğine vurgu yaptı.

Korkut, "Dün geride kaldı, artık yeni şeyler söylemek gerekiyor. Milletin Adamı Tayyip Erdoğan, milletinin desteğini alarak yeni bir zafere imza attı. Erzurum, özellikle Yakutiye ilçemiz yüzde 77'ye ulaşan oranda Sayın Erdoğan'a en yüksek oranda desteğini verdi. Erzurum halkı bu tarihi zaferde durması gereken yeri görmüş ve Milletin Adamına desteğini vermiştir. İnşallah hayırlı ve uğurlu olacaktır. Yeni bir ayraç açılmaktadır, milletimiz kutlu yarınlara lideriyle birlikte yürüyecektir" şeklinde konuştu.

Ali Korkut, Türkiye'nin yeni sürecinin ülkeye huzur, mutluluk ve refah getireceğini belirterek "2 bin dolar milli gelirden, 15 bin dolar milli gelire ulaşan ülke insanı, daha güçlü ve refah düzeyi için bir zaferi daha Milletin Adamına hediye etmiştir. Ortadoğu'da Balkanlarda ve Kafkaslarda daha güçlü bir Türkiye'ye ihtiyaç var. Bu güçlü Türkiye ancak güçlü bir liderle kurulabilirdi. Millet bir daha feraset örneği göstermiş, gereğini yapmıştır" ifadelerini kullandı. 
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.