Korona tanıştırdı...

  • AKTAŞ
Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınından dolayı eve kapandığımız ve bir an önce normalleşmenin sağlanmasını beklediğimiz bugünlerde elbette ki yeni yeni alışkanlıklar edindik, yeni kimseler ile tanıştık, yeni bir düzene geçiş için pozisyon almaya başlıyoruz. Kuşkusuz evde kalınan zamanlarda her birey kendi iş koluna göre bir takım etkinlikler yaparak gününü değerlendirirken, bunu sosyal medya ortamıyla tanışlarıyla paylaşırken, bir çoğumuz da farklı farklı tarzda müzikler dinledik, televizyon seyrettik, kitaplar okuduk, yemek yaptık, ev işlerine yardımcı olduk. Hayatımızda olmadığı kadar evde olduğumuz zamanlardı bunlar. Galiba ben en çok o televizyon izleyenlerden biri oldum. Belki de ilk defa bu kadar çok televizyonun karşısına geçtiydim. Tekrar edilen bir çok filmi izlediğim gibi ilk defa seyrettiğim film veya proğramlarda oldu. Bunların içinde yemek proğramları, yeninden yayınlanan eski maçlar da dahil. Ama ne yalan söyleyeyim, Ramazandan dolayı da olsa gerek öncelik televizyondu ilgi alanım.  Büyük bir zamanımı televizyonun karşısında geçirdim. Bu süre zarfında bir çok güzelliğe tanık olduğum gibi, artık herkes gibi ben de alışkanlıklar edindim ve iyi ki de edindiğimi düşünüyorum.

***
Mesela DMAX kanalıyla tanıştım. Türkçe dublajın yapıldığı ve büyük emeklerin verildiği süper ötesi bir yabancı televizyon kanalı. Sayesinde Antika Avcısı DrewPritchard’ı, yine aynı kanalda İnsan Ayıya Karşı’nın sunucusu Bilgehan Demir’i, ödüllü havuz tasarımcısı LucasCongdon’u tanıdım. İşlerinin ustası. TLS kanalı var. Pastacılar Kralına bayıldım. Ağır Kardeşler’de Dr. Nowzaradan’ın hayranı oldum adeta. TRT Belgesel’de Boşnak sunucu ReshadStrek’i iyi ki tanıdım. Ailenin yeni üyesi adlı proğramında bizleri hiç bilmediğimiz ülkelere götürüyor. Show TV’de Güldür Güldür Show’un bütün bölümlerini izledim, senaryolar harika, oyuncular ondan da harika. Acun Ilıcalı’ın meşhur Survivor’u hiç bu kadar çok izlememiştim. Özellikle Gönüllüler takımından Evrim Keklik’i çok tutuyorum, sade, harbi kız. FOX TV’de Fatih Savaş’ı tanıtım, sahur proğramı ile. Çok beğeniyorum onu. Sade, sempatik bir din adamı. Yıldırım Budak’ı keşfettim, Horasanlı olduğu söylenen bu ama sanatçıya bayıldım, bütün parçalarını youtube’den indirip dinledim. Ayrıca Ahmet Cinisli’yi tanıdım bu geçen sürede, özellikle facebook’da ki inanılmaz lezzetli paylaşımlarına bayılıyorum. Arkadaşınız değilse hemen olun. Özellikle Erzurum’un değerleri ile ilgili süper paylaşımları var, hiçbir menfaat gözetmeksizin..Bir kamu görevlisi gibi. 

TUTTUĞUM BABA SÖZLER: Siyah da beyazın zıttıdır ama yanına en çok o yakışır!
DUVARIN DİLİ: Dayı, şu hayalleri siyah bir poşete koy da kimse görmesin!
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.