Türkiye Haber Girişi : 01 Temmuz 2021 10:12

Maliyet artışları nedeniyle zamlanmış!

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu açıklama yaptı. "Elektrik üretiminde oluşan maliyet artışları nedeni ile 1 Temmuz 2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere nihai elektrik satış fiyatlarında tüm abone grupları için yüzde 15 oranında artış yapılmıştır."

ERZURUM AJANS - Elektrik fiyatlarında 1 Temmuz’dan itibaren geçerli olmak üzere tüm abone gruplarına zam yapıldı.

 

Açıklama Enerji Piyasası Düzenleme Kurumundan geldi. Yüzde 15 zam olacağı belirtilen açıklamada, elektrik üretiminde oluşan maliyet artışları nedeniyle tarifelerde değişikliğe gidildiği ifade edildi. Açıklamada şöyle denildi.

 

100 KİLOVAT SAAT 91,56 TÜRK LİRASI

 

“Elektrik üretiminde oluşan maliyet artışları nedeni ile 1 Temmuz 2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere nihai elektrik satış fiyatlarında tüm abone grupları için yüzde 15 oranında artış yapılmıştır. Bu kapsamda, 1 Temmuz 2021 itibariyle mesken abonelerince 100 kilovatsaat elektrik enerjisi için vergi ve fonlar dâhil olmak üzere 91,56 Türk Lirası ödenecektir.”

 

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • Cemil Taşdirek 01 Temmuz 2021 13:02

    İçişleri bakanımız Sayın soylu bundan 20 gün kadar önce 1 Temmuz da size müjdem olacak ekonomimiz atağa geçecek hatta gelişmiş ülkeler ABD vs bizi kıskanacak demişti ! İfade edilen müjde buymuş galiba Eminim şuan amerikan conileri bizi fena halde kıskanıyorlar... Getir bir kahve içelim bu keyfe ancak bu gider...