Siyaset Haber Girişi : 06 Mart 2015 14:07

MHP'de müracaatlar genel merkeze

MHP'de müracaatlar genel merkeze
MHP'de milletvekili aday adaylık müracaatları 12 Mart'ta başlıyor. 18 Mart'ta sona erecek müracaatlar için hazırlıklar tamamlandı.
Erzurumajans-Milliyetçi Hareket Partisi'nde milletvekili aday adaylık müracaatları Ankara'daki Genel Merkeze yapılacak. 12 Mart'ta başlayacak müracaatlar 18 Mart'ta sona erecek. Parti, 21 Mart'ta da genel kurul heyecanı yaşayacak.

Genel seçimler öncesinde hareketli günler yaşayan siyasi partiler, aday adaylık konusunda ince eleyip sık dokuyor. Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Ahmet Anatepe, şimdiye kadar 23 aday adayının müracaat etmek için 12 Mart'ı beklediklerini söyledi. Teşkilatlarla işbirliği içerisinde genel merkez yoklamasıyla adayların belirleneceğine dikkat çeken MHP İl Başkanı Ahmet Anatepe, 18 Mart'tan sonra aday adaylığı süreci işleyecek ve kimin ne kadar oy aldığının açıklanacağını ifade etti. Bay ve bayan aday adaylarından 2 bin TL aday adaylığı ücreti alındığını dile getiren Başkan Anatepe, müracaatların genel merkeze yapıldığı ve engelli aday adaylarından ücret alınmadığını vurguladı.

"Hizmet ettiyseniz neden göçüyoruz"

7 Haziran Milletvekilliği seçimlerine 94 gün kaldığını anımsatan Anatepe, 21 Mart"ta da MHP'nin büyük kurultayının toplanacağını, MHP'nin her ikisine de tam anlamıyla hazır olduğunu kaydetti.

"Bundan sonra bekleyecek zamanımız yoktur. Milletimize gidip, projeleri anlatacağız" diyen Anatepe, "Memleketi ve şehri için hiçbir beklentisi olmayan taş üstüne taş koyacak aday adaylarımız var. Şehrimiz Türkiye'de en çok göç veren ikinci il. Hizmet edilmediği için maalesef insanlar işgücünün olduğu yere göç etmek zorunda kalıyor. İktidar partisinin vekilleri çıkıp hizmet yönünde ahkâm kesiyorlar. Peki siz bu kadar hizmet ettiyseniz, neden Erzurum göç veriyor? Bunları halkımıza gittiğimiz yerlerde anlatacağız. İnşallah milletimiz 7 Haziran seçimlerinde gerekli cevabı verecektir" şeklinde konuştu.

Recai Uygur/Pusula
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.