Siyaset Haber Girişi : 11 Şubat 2014 17:38

MHP'li Kaya: Erzurum sahipsiz değil

MHP Erzurum İl Başkanı Zekai Kaya, seçim ve Erzurum gündemini katıldığı radyo programında değerlendirdi.
Erzurumajans-MHP Erzurum İl Başkanı Zekai Kaya, seçim ve Erzurum gündemini katıldığı radyo programında değerlendirdi. Kaya, "Hiç kimse Erzurum'u sahipsiz zannetmesin. Bu şehrin, yine kendi evlatlarından oluşan ve MHP'ye gönül vermiş sahipleri var" dedi.

MHP Erzurum İl Başkanı Zekai Kaya, Erzurum'da yayın yapan Radyo Ritm'e konuk oldu. Gazeteci Orhan Bozkurt'un hazırlayıp sunduğu, Genel Yayın Yönetmeni Mesut Gülrek'in de yorumlarıyla katıldığı "Erzurum Ajans" adlı programa katılan Kaya, MHP'nin seçim çalışmaları başta olmak üzere Erzurum gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

30 Mart seçimlerinin giderek yaklaştığını ve siyasi arenadaki canlılığın giderek arttığını vurgulayan MHP Erzurum İl Başkanı Zekai Kaya, "MHP olarak biz seçimlere tam bir yıl öncesinden hazırlanmaya zaten başlamıştık. İlçelerimizi, köylerimizi gezdik, halkımızla sık sık bir araya geldik ve yerel seçimlere dair, görüşlerine ve beklentilerine kulak verdik. Aday belirleme sürecini işte bu altyapı üzerinde kurduk. Dolayısıyla bu seçimlerin sıradan bir seçim değil, bir nevi milli mücadele olacağını özellikle ifade etmek istiyorum" dedi.

PALANDÖKEN'DEKİ SPORCULARIN "ÜCRET" SORUNU


Erzurum gündemindeki konulara da değinen MHP İl Başkanı Zekai Kaya, Palandöken Kayak Merkezi'nin özelleştirilmesi süreci ve bu yönde yaşanan aksaklıklara işaret etti. Kaya, "Nereye giderseniz gidin, sporcular dünyanın her yerinde teşvik edilir, büyük destek görür. Ancak Erzurum gibi kayak merkezi olmaya aday bir şehirde sporcular ve antrenörlerden mekanik tesisleri kullanmaları halinde para talep ediliyor. Bu Erzurum adına üzüntü vericidir. İşte bu durum, şehrin sahipsizliği ortaya koyma adına tek başına bile yeterlidir" diye konuştu.

ZEKAİ KAYA: ERZURUM'UN SORUNLARINI SIRALADI

Erzurum'un yıllardır göç verdiğini ve işsizliğin pençesinde kıvrandığını dile getiren MHP Erzurum İl Başkanı Zekai Kaya, "Erzurum son 15 yıldır 250 bine yakın göç verdi, vermeye de devam ediyor. Erzurum'daki küçük ve büyükbaş hayvan varlığı 4 milyonlardan 1 milyonlara kadar düştü. Mevcut yönetimler, 2011 Kış Oyunları'nı bile nimete dönüştüremedi. Şehirde bugün olmuş halen daha FISU'nun otellerinin gösterildiği yönlendirme tabelaları duruyor. Bu nasıl bir yerel yönetim anlayışıdır, bu nasıl bir ufuktur, anlayıştır, anlamış değiliz" şeklinde konuştu.

Yerel seçimlerin hem Erzurum, hem de Türkiye için bir dönüm noktası olacağını ifade eden Zekai Kaya, "Buradan şunu ifade etmek istiyorum: adaylarımıza yetki verildikten sonraki süreçte bile MHP olarak bizim duruşumuz değişmeyecek.

Bugün karşılaştığımız her türlü sorun karşısında nasıl ki MHP olarak bir tavır koyuyorsak, aynı tavrı kendi partili belediyelerimize karşı koyacağımızdan da kimsenin şüphesi olmasın. Namusum ve şerefim üzerine yemin ediyorum ki, bakış açımız ve duruşumuz en ufak bir biçimde istikamet değiştirmeyecek" dedi.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • sami 01 Ocak 1970 02:00

    mhpnin erzurumda şansı yok en fazla 80 bin oy alır gerisi başka partilere gider mhp bitti yanlış yöneticilerden dolayı kamil aydın iyi biri ama bu parti ile olmaz

  • talip 01 Ocak 1970 02:00

    TAMAM ZEKO HAKLI FARZEDEK AMBU PROFÖSÖR ZEKİ ERTUGAY NE ETTİ AMBU ŞEHRE MAHEPEYE ŞİMDİK PROFÖSÖR KAMİL AYDIN NE ETSİN PEK BİR FAYDA GÖRMEDİK ÜVİVERSİTEDEN GEMALAZ HOCADA VARDI PEK ÇALIŞAMIYORLAR AMBU HOCA TAKIMI CEZMİ MÜCO GELSEYDİ KEŞKEM

  • Hakan 01 Ocak 1970 02:00

    Kuru sıkı bi konuşma yapmış icraat varmı ? proje varmı ? ... üniversite üç beş öğrenciye ders vermekle bir şehri yönetebilmek arasında dağlar kadar fark var yenilen pehlivan güreşe doymazmış