Erzurum Haber Girişi : 22 Eylül 2022 13:18

Millî Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz'dan velilere çağrı

Millî Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz'dan velilere çağrı
Erzurum İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz, okulların açılmasıyla birlikte öğretmenler tarafından velilerden ek kaynak kitap talep edildiğine ilişkin duyumlar aldıklarını belirterek, "almayın" dedi. 

Erzurum İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz, bu yıl bakanlıkça derslerde işlenen konuların pekiştirilmesi, uzaktan eğitim sürecinde ortaya çıkan öğrenme eksikliklerinin giderilmesi ve öğrenme süreçlerinin desteklenmesi amacıyla kaynak kitaplar hazırlandığını bildirdi. 

 

Türkiye genelinde 2. sınıftan 12. sınıfa kadar bütün sınıf düzeylerinde 91 çeşitten oluşan toplam 136 milyon yardımcı kaynak kitap dağıtıldığını kaydeden Müdür Kaygusuz, "Toplam 1.022.062 yardımcı kaynak kitap öğrencilerimize ulaştırıldı. Bakanlığımız böylece velilerimizi büyük bir külfetten kurtararak öğrencilerimizin kaynak kitap ihtiyacını gidermiş oldu. Bu vesileyle eğitimizin sorunlarına kalıcı çözümler ürettiği ve kaynak kitap sorununu çözdüğü için Millî Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer’e, şükranlarımı arz ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

"KİTAP ALMALARINA GEREK KALMADI"

 

Kaygusuz: “Bakanlığımız Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından çocuklarımızın gelişim düzeylerine, sınıf seviyelerine ve eğitim programlarına uygun bir şekilde hazırlanan yardımcı kaynak kitaplar çocuklarımızın ek kaynak ihtiyacını karşılayacak nitelik ve niceliktedir. Yardımcı kaynak kitaplara ek olarak Bakanlığımız Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından OGM Materyal platformu oluşturulmuştur. Öğrencilerimiz dijital ortamda etkileşimli ders kitaplarına, çalışma yapraklarına, kazanım değerlendirme sorularına, ders anlatım sunularına, 3B modellere ve zengin bir eğitim içeriğine erişebilir ve ücretsiz bir şekilde bu platformu kullanabilirler. Bu nedenle velilerimizin ek kaynak kitap almasına artık gerek kalmamıştır. Bizim velilerimizden böyle bir talebimiz de yoktur. Öğretmenlerimizden de öğrencilerimizi ve velilerimizi ek kaynak kitap alınması hususunda yönlendirmemelerini rica ediyorum” sözleriyle ek kaynak kitap talebi konusuna açıklık getirdi.

 

"ÖĞRETMENLERLE İŞBİRLİĞİ YAPIN"

 

Kaygusuz; Erzurum’da eğitimin çıtasını yükselttiklerini, bunu da Millî Eğitim Bakanlığının kendilerine sunduğu imkânları adil ve uygun bir şekilde kullanarak gerçekleştirdiklerini belirtti. Ayrıca eğitimin birçok bileşeni bulunduğunu, öğrencilerin başarılı olmasında veli desteğinin çok önemli olduğunu ifade ederek velilere çocuklarıyla bire bir ilgilenmeleri ve çocuklarının öğretmenleriyle işbirliği yapmaları çağrısında da bulundu.
İl Millî Eğitim Müdürü Kaygusuz; bu vesile ile de 2022-2023 Eğitim - Öğretim Yılı’nın öğretmenlere, öğrencilere, velilere ve yöneticilere hayırlı olması temennisinde bulunarak öğrencilere ve eğitim camiasına başarılar diledi. 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • Taha Tuğlular 24 Eylül 2022 12:12

    Öğrenci kaynak kitabı alsa ne almasa ne. Eğitimimiz in yerlerde süründügu ortada. PİSA raporlarında Türkiye,72 ülke içerisinde, yıllardır 52. Sıradan bir türlü kurtulamadi. İşte sana bu ülkenin eğitiminin durumu. Yazık bu ülkenin çocuklarına hem de çok yazık. Yetkililer adeta uyuyorlar. Zaten bir bakan da altı ay uyuyun demedi mi?

  • Murat 23 Eylül 2022 14:55

    kaynak kitaplarını boşverinde bazı okullarda özellikle kültür kurumu sabancı tatbikat ömer nasuhi hava meydanları polis amca ve bunun gibi bazı okullarda bir sınıfta 40 50 öğrenci var. Bir sırada 3 öğrenci oturuyor. Sayın milli eğitim müdürüme tavsiyem erzurumda bu saydığım okullar dışındaki okulları kapatalım sadece bu okullar açık kalsın. önüne gelen bu okullara çocuklarını yazdırıyorlar adrese dayalı sistem savsatası denen bir sistem olduğu halde şükrüpaşada yıldızkentte veya erzurumun bir ucunda oturup nasıl olurda kültürde sabancıda tatbikat ve bunun gibi okullara kayıt ediliyor ve bu sınıflar nasıl 50 kişilk oluyor. Soruyorum acaba bu ortamda bu çocuklardan ve 50 kişiye ders veren öğretmenden nasıl bir verim bekleyeceksiniz.

  • efe efe 23 Eylül 2022 09:17

    Sayın müdürüm siz almayın diyorsunuz ama öğretmenlerimiz sağ olsun yine aldırıyorlar.