Medya Haber Girişi : 10 Ocak 2012 12:39

Milletveki Aksak gazeteciler gününü kutladı

Erzurum Milletvekili ve Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Üyesi Muhyettin Aksak, ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Erzurum Ajans-Erzurum Milletvekili ve Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Üyesi Muhyettin Aksak, ‘10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’ günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Gazeteciliğin çok önemli bununla birlikte çok zor bir meslek olduğuna değinen Erzurum Milletvekili Muhyettin Aksak, “Toplumun haber alma özgürlüğünü sağlayan gazeteciler, görevlerini icra ederken büyük sıkıntılarla karşı karşıya kalmaktadırlar. Hatta zaman zaman hayatlarını görevleri uğruna kaybedebilmektedirler. Ülkemizde en son Van’da yaşanan depremde hayatını kaybeden Erzurumlu Gazeteci Sebahattin Yılmaz ve mesai arkadaşı Cem Emir başta olmak üzere görevleri başında hayatını kaybeden tüm gazetecileri rahmetle anıyorum” ifadelerine yer verdi.

Aksak, gazeteciliğin insanlara doğru haber ve bilgiye ulaştıran önemli bir meslek olduğuna dikkat çektiği mesajında, “Gazeteciler, yerel veya ulusal çalıştıkları bölgenin sorunlarını gündeme getirerek bu problemlerin çözümünde önemli bir rol üstlenmektedirler. Bu özellikleriyle gazeteciler adeta çözümün bir parçası konumundadırlar” ifadelerine yer verdi.
Erzurum Milletvekili Muhyettin Aksak, mesajını şöyle tamamladı: “Meslek ilkelerine bağlı, doğru, tarafsız ve özveriyle görev yapan tüm basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum.”
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • veis 01 Ocak 1970 02:00

    evet gazetecileri tebrik ediyorum onlar bölgenin sorunlarını dile getiriyorlar bakın bugünki haberde pasinlerde 24 yaşındaki genç işsizlik problemi nedeni ile kendini asarak intahar etmiş burda gazeteciler görevini yapmış sorunu yazmışlar siz bu sorunları nasıl çözmeği düşünüyorsunuz veya bu şehir için neler yaptınız lütfen yaptığınız icraattan bahsedin.