Erzurum Haber Girişi : 15 Şubat 2015 12:12

Mobbing'den Özgecan tepkisi

Mobbing'den Özgecan tepkisi
Mobbing ile Mücadele Derneği Erzurum Temsilci Başkanı Jale Hülya Alcan, Türkiye'yi yasa boğan Özgecan Aslan cinayetini kınayarak, "Kadına şiddete hayır" dedi.
Erzurumajans-Mobbing ile Mücadele Derneği Erzurum Temsilci Başkanı Jale Hülya Alcan, Türkiye'yi yasa boğan Özgecan Aslan cinayetini kınayarak, "Kadına şiddete hayır" dedi.

Alcan, yaptığı açıklamada şöyle konuştu:

"Çocukluk yaşlarından itibaren akran zorbalığı( bullying) kamu ve özel sektörde çalışanların psikolojik taciz (mobbing) ve işyeri şiddetine karşı örgütlü mücadele veren Mobbing İle Mücadele Derneği olarak üstlendiğimiz misyon dahilinde çocuk ve kadınlarımıza yönelik her türlü şiddetin önüne geçmek ve toplumumuzun geleceğine temiz bir miras bırakmak için verilecek her türlü mücadeleye destek olacağımızı, Özgecan Aslan'ın hepimizi dehşete düşüren katlinden duyduğumuz acı vesilesi ile bir defa daha vurguluyoruz. Ülkemizde gün geçtikçe sayısı artmakta olan kadına yönelik şiddet eylemlerinin son bulmasını, üstlendikleri her rolde toplumumuza ruh ve güç katan kadınlarımıza hak edilen değerin verilmesini temenni ediyorum."
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.