İran konsolosundan Palandöken'e ziyaret!..

Belediye Başkan Orhan Bulutlar, İran İslam Cumhuriyeti Erzurum Başkonsolosu Rasoul Gharaeı, makamında ağırladı. Başkonsolos Rasoul Gharaeı, bir süre sohbet eden Başkan Bulutlar, ziyaretten dolayı büyük memnunluk duyduğunu ifade etti.


İran İslam Cumhuriyeti Erzurum Başkonsolosu Rasoul Gharaeı, ziyarette yaptığı konuşmada, Başkan Bulutlar’a  başarılar diledi. Halkın desteğiyle başkanlık görevine gelen Bulutlar’ın  gurur duyması gerektiğine değinen Başkonsolos Rasoul Gharaeı, şunları söyledi: “ İran  İslam Cumhuriyeti Başkonsolosluğu olarak sizlerle her zaman işbirliği yapmaya hazırız. Hem resmi hemde şahsi olarak elimizden geleni yaparız. İlişkilerin artarak devamı konusunda ortak çalışmalar yapmak isteriz. Zira, her iki yerde yaşayan insanların tarihi ve kültürel açıdan birçok ortak noktası var. İlişkileri güçlendirmek ve yeni girişimler için her zaman beraber çalışabiliriz.” dedi.
 
Palandöken İle Belediye Başkanı Orhan Bulutlar ise, İran İslam Cumhuriyeti Erzurum Başkonsolosu Rasoul Gharaeı’nin ziyaretinden büyük memnunluk duyduğunu ifade etti.
İran ve Erzurum ilişkilerinin son yıllarda son derece önemli bir düzeye geldiğini belirten Başkan Bulutlar, “Öncelikle İran İslam Cumhuriyeti Erzurum Başkonsolosu Rasoul Gharaeı’nin güzel temenni ve dilekleri için teşekkür ediyorum. Bizlerde kendileriyle ortak çalışmalar yapmaktan büyük onur duyarız. Erzurum, İran ile kültürel ve tarihi açıdan yakınız  fakat coğrafi konum olarak İran ile sınır değiliz ama bölge olarak merkez  iliz.  Ticari anlamada alış verişte paylaşılacak çok şeyimiz olduğuna inanıyorum. Kış turizm açısından hem ilimiz hem ilçemiz buna çok uygun. Bu yöndeki yatırımlara her zaman açığız” diye konuştu. (www.erzurumajans.com)
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.