Erzurum Haber Girişi : 27 Şubat 2023 12:50

Mont hırsızları kameraya yakalandı!

Mont hırsızları kameraya yakalandı!
Erzurum'da bir giyim mağazasına müşteri gibi giren üç hırsız, çalışanı oyaladıktan sonra 2 bin TL değerindeki montu çaldı. Güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde iki kişinin mağazadan çıkarken bir kişinin arka camdan kaçtığı görülüyor.

Erzurum’un Yakutiye ilçesine bağlı 50. Yıl Caddesi’nde bulunan Kazım Karabekir İş Merkezi’ne gelen üç hırsız kaşla göz arası mont çaldı.

 

Olay geçtiğimiz Çarşamba günü sabah saat 11 sıralarında meydana geldi. Bir erkek giyim mağazasına müşteri gibi gelen üç kişi çalışan Afgan uyruklu Osman Nazari’nin (37) dalgınlığından faydalandı. O esnada başka bir müşteri ile ilgilenen Nazari, hırsızların ne yaptığını göremedi.

 

Güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde mağazaya gelen üç kişinin önce etrafta dolaştığı, kıyafetlere müşteri gibi baktığı görülüyor. Daha sonra gözüne kestirdikleri bir montu aralarından biri giyerek deniyor. Montu denedikten sonra tüm pişkinliğiyle aynada kendisine bakan hırsız, Nazari’nin dalgınlığından faydalanarak montu çıkararak diğer arkadaşına veriyor. Dükkanın arka tarafına geçen hırsız çaldıkları montu kolunun altına koyarak arka bahçeye çıkan cama tırmanarak gözden kayboluyor. Arkadaşlarının camdan çıktığına emin olan diğer iki hırsız da hiçbir şey olmamış gibi mağazadan ayrılıyor.

 

 

Fiyatını da sordu

 

Montun yerinde olmadığını fark eden mağaza çalışanı Nazari, “Burada iki aydır çalışıyorum. Yeni yeni alışıyorum. Daha önce terzilik yapıyordum. Üç yıldır Türkiye’de yaşıyorum. O gün bir müşteriyle ilgilenirken bu üç hırsız geldi. Kamerada göründüğü gibi montu alıp gitmiş. Bir de utanmadan montu denedi, fiyatını sordu. Pahalı olduğu için alamayacağını söyledi. Herhalde satın alamayınca çalayım dedi. Şaka gibi. Her şey üç dakika içerisinde oldu. Ben o cama tırmanamam. Kamerada gördük. Maymun gibi tırmanmış, çıkmış. Montun çalındığını anlayınca hemen patronuma ve polise haber verdim. Onlar da gelip inceleme yaptılar, şikâyetçi olduk” dedi. Kaynak: Pusula 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • kerim tekin 28 Şubat 2023 11:58

    sen nasıl bir magaza sahibisin ki gelen adamları saldım çayıra misali ilgilenmiyorsun. bu nasıl esanflık kendini avm de mi sandın nedir.