• AKTAŞ
Erzurum Haber Girişi : 18 Ocak 2022 12:48

Müdür Bedir'den tekrar aşı çağrısı

İl Sağlık Müdürü Bedir, aşı çağrısında bulunarak, maske, mesafe, temizlik kuralına bir kere daha dikkat çekti.

ERZURUM AJANS - Ayşe Nur BAYRAM / Erzurum'da haftalardır süren vaka sayısında ki düşüş, son iki haftadır tekrar yükselişe geçti. İl Sağlık Müdürü Bedir Covid-19 için 4. doz aşısını yaptırarak çağrıda bulundu.


Erzurum'da korkutan artış


Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından paylaşılan vaka haritasına göre, Erzurum'da bu hafta ciddi bir artış gözlendi.  Açıklanan vaka haritasında Erzurum'da vaka sayısında adeta patlama yaşandı.


Haritaya göre Erzurum'da Covid-19 vaka sayısı her 100 bin kişide 84,53 olduğu belirtildi. 2. doz aşılama da yüzde 73,4'e ulaşan Erzurum'da, her yüz bin kişide görülen vaka sayısı haftalık bazda yüzde 55,78 artış gösterdi.  
 

 

 

 

En yüksek ve en düşük vaka oranları

Haritaya göre Erzurum’da ki vaka sayısının 84,53 olarak belirlenirken, Ekim ayından Ocak ayına kadar umut veren düşüşünü sürdürmüştü. Kentte en yüksek vaka oranı son altı ay içinde, 2 Ekim'de açıklanan vaka haritasında 312,68 olarak belirlenirken, en düşük vaka oranı 5 Ocak'ta her 100 bin kişide 14,51 olduğu gözlenmişti. 

 

 

 


Aşılama yavaş ilerliyor
 

Türkiye'de yapılan ikinci doz COVID-19 aşı sayısı 50 milyon dozu geçerken, Erzurum'da hala istenilen seviyede değil. Bakanlığın yayınladığı veri tablosuna göre 16 Ekim'de sarı renge geçen Erzurum, 93 gündür aynı kategoride yer alıyor. Erzurum 2. doz aşılama da son verilere göre yüzde 73,4 oldu. 

 

 

 

Müdür Bedir'den aşı çağrısı


Erzurum il Sağlık Müdürü Dr. Gürsel Bedir Covid-19 için 4. doz aşısını Şehir hastanesi Başhekimi Dr. Öğr. Üyesi İbrahim Hakkı Tör eşliğinde yaptırdı. Sosyal medya üzerinden paylaşım yapan Müdür Bedir, tüm hastane çalışanlarına ve vatandaşlara eksik aşı ve maske mesafe temizlik konusunda çağrıda bulundu. 

 

Müdür Bedir, "Vaka sayılarımız çok hızlı artıyor. Fert fert her birimiz önlemlerimizi almalıyız. 4.doz aşımızı bugün yaptırdık. Bu dalgayı aşı, maske ve mesafe ile yeneceğiz" ifadelerini kullandı. 

 

 

 

 


 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.