Ekonomi Haber Girişi : 31 Ağustos 2022 17:43

Mühendislerin istihdamı için protokol imzaladılar

Erzurum 1'inci Organize Sanayi Bölgesi ile Makine Mühendisleri Odası arasında mühendislerin istihdamı ve mühendis adaylarının mesleki gelişimine katkı sağlamak amacıyla protokol imzalandı.

Erzurum 1'inci Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü'nde düzenlenen protokol imza törenine OSB Yönetim Kurulu Başkanı Murat Urkuç, Makine Mühendisleri Odası Erzurum Temsilcisi Kasım Güneş ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

 

Protokol ile OSB bünyesindeki işletmeler için ortak çalışma ve paylaşım projelerinin oluşturulması, MMO Erzurum temsilciliği tarafından endüstriye yönelik olarak gerçekleştirilen teknik hizmetler ve belgelendirmeler, ölçüm ve kontrol hizmetleri, eğitimler planlanıyor.

 

 

Protokol ile MMO Erzurum reklam hizmetlerinden, işlem bedelleri üzerinden belirtilen indirim oranlarından faydalanmaları, mühendis istihdamı ve mühendis adaylarının mesleki gelişimi konularında işbirliği sağlanmış olacak.

 

Atatürk Üniversitesi ve Erzurum Teknik Üniversitesinde okuyan öğrencilerin OSB işletmelerinde staj yapabilmelerinin ve mezun olan Makine Mühendislerinin de iş bulabilmelerinin önü açılması da hedefler arasında yeraldı. Makine Mühendisleri Temsilcisi Kasım Güneş, protokolle mühendis adaylarının stajı ve istihdamı konusunda önemli bir adım atıldığını söyledi. Güneş, kendilerine destek olan OSB Başkanı Murat Urkuç ve yönetimine de teşekkür etti. 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.