Erzurum Haber Girişi : 28 Mart 2023 14:53

Namaz sırasında biber gazı sıkıp kaçtılar! Cemaat göz yaşları içinde kaldı

Namaz sırasında biber gazı sıkıp kaçtılar! Cemaat göz yaşları içinde kaldı
Erzurum'da iki çocuğun yaptığı sözde şaka cami cemaatine korku dolu dakikalar yaşattı. Teravih namazı kılındığı sırada cami içerisine biber gazı sıkan çocuklar olay yerinden kaçarken, imam namazı yarıda kesti.

Ramazan ayında çocukların yasak olmasına rağmen torpil gibi patlayıcı maddelerle yaptıkları sözde şakaların boyutu arttı. Erzurum’un Palandöken ilçesinde bulunan Osman Bektaş Camii’nde yaşanan olay cemaati tedirgin etti.

 

Geçtiğimiz akşam teravih namazı kılan cami cemaati neye uğradığını şaşırdı. Yaşları 14-15 aralarında olan iki çocuk cami içerisine biber gazı sıktı. Gazın etkisiyle ne yapacağını bilemeyen cemaat camiyi boşaltmak zorunda kaldı.

 

Yapıla şikayet üzerine çocukların kimlikleri tespit edilerek gerekli işlemler başlatıldı.  Ramazan ayında çocukların satışı valilikçe yasaklanmasına rağmen torpil gibi patlayıcı maddelere ve biber gazına ulaşması tepki topladı.

 

Satışı yasak!

 

Erzurum Valiliği’nce, Ramazan ayında çocuk ve gençler tarafından özellikle iftar ve sahur arasında, oyun ve eğlence aracı olan patlayıcı maddelerin kullanılması, alınması, satılması ve depolanmasının yasaklandığını bildirilmişti. Kaynak: Pusula 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • kenan 29 Mart 2023 10:56

    bari caminin adını yazaydınız :(