• AKTAŞ
İlçeler Haber Girişi : 29 Ekim 2014 15:07

Narman'da Cumhuriyet coşkusu

Narman da Cumhuriyetin ilanının 91. Yıldönümü düzenlenen törenlerle kutlandı.
Erzurumajans-Narman da Cumhuriyetin ilanının 91. Yıldönümü düzenlenen törenlerle kutlandı.

Etkinlikler Atatürk Anıtına çelenk konulması ve İlçe kaymakamı Murat Eren Hükümet konağında daire amirlerinin kutlamalarını kabulünün ardından Narman Anadolu Lisesi bahçesinde devam etti.

Tören saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından İlçe Kaymakamı Murat Eren Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Adnan Arabul ve Belediye Başkan Vekili İbrahim Çevik öğrencilerin ve halkın bayramını kutladılar. Karaman'ın Ermenek ilçesindeki kömür madeninde meydana gelen kazadan dolayı birçok etkinliğin iptal edilmesi nedeniyle törenler öğrencilerin okuduğu şiirler ve Erzurum Barlarının ardından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Tarafından düzenlenen Resim, Şiir ve Kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesi ve geçit töreni ile sona erdi.

Kompozisyon dalında dereceye giren Narman Anadolu Lisesi öğrencisi Melisa Ünal, Narman Mesleki Ve teknik Anadolu Lisesinden Betül Göral ve Narman İmam Hatip Lisesinden Sümeyye Cansu ya ödülleri İlçe Kaymakamı Murat Eren tarafından verildi.

Şiir dalında dereceye giren 18 Mart Orta Okulundan Nuray Ak, Narman YİBO dan Ayşenur Akçelik ve Salih Zeki Dilek Orta Okulundan Sıla Eröz'e Garnizon komutanı Jandarma Yüzbaşı Adnan Arabul tarafından verildi.

Resim dalında dereceye giren Aşık Sümmani İlkokulundan Ahmet Can Ceylan, 18 Mart ilkokulundan Sıla Özcan ve Aşık Sümmani İlkokulundan Derya Göral'a Belediye başkan vekili İbrahim Çevik tarafından verildi.


Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.