Ne İsa'ya yaradı, ne Musa'ya!

  • BERARD HABER DETAY

Böyle bir şanssız bina olamaz! Palandöken Belediyesi eski Başkanı Orhan Bulutlar tarafından yaptırılan ve Nikah Sarayı olarak hizmet vermesi planlanan bina, ortada kaldı. Muhammet Sunar başkanın bir türlü kanının kaynamadığı ve bu sebeple de büyük uğraşlar sonrasında Turizm ve Kültür Müdürlüğü’ne devri sağlanan bina Devlet Tiyatroları’na tahsis edilecekti ama ondan da vazgeçildi. Sebep olarak da tiyatro binasına uygun olmaması ve uygun hale gelmesi için çok fazla para harcanacak olması gösterildi. Yani harcı borcunu ödemez diye düşünüldü! Devlet Tiyatroları için son derece elverişli olmasına rağmen bu sebeple reddedilen binanın akibeti merak konusu haline geldi. Belediyeye de önemli ölçüde mali külfet getirmişliği olan ama başka bir kuruma bir şekilde devredilen bina ne olarak hizmet verecek, herkes kadar ben de merak ediyorum.

 

Bu arada, eski Başkan Orhan Bulutlar ile bu binayı konuştum, Nikah Sarayı olarak kullanılmasının akılcı olacağını düşünüyor. ‘’Kapris ve komplekse gerek yok. Burası Nikah Sarayı olarak yapıldı, yine aynı şekilde hizmet verilmesinde yarar vardı. Ben görevime devam ediyor olsaydım Nikah Sarayı olarak bina borcuna rağmen yine Belediyede kalırdı, pandemi sonrasında gayet işler hale gelirdi. Belediye tarafından başka bir kuruma devredilmesi doğru olmuştur. Bu konuda niye aksi düşündüler halen daha anlamakta zorluk çekiyorum’’ dedi. Ne yalan söyleyeyim, ben de şahsen belediyeyi borca dahi sokmasına rağmen böylesine yüzük kaşı bir bina Nikah Sarayı olarak hizmet vermeliydi. Devir kararı alındığında aceleci davranıldı, akılcı yaklaşılmadı diye düşünüyorum, nokta. Bu benim son kararımdır.

 

TUTTUĞUM BABA SÖZLER: Zihin fukara olunca akıl ukala olurmuş!

DUVARIN DİLİ: Büyük aşklar ya sonsuzdur, ya da onsuz!

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • Gökhan KILINBOZ 15 Nisan 2021 23:27

    Bahsedilen bina Aşık sümmani kültür merkezi oldu kültur merkezinde müzik kursları Enstrüman kursları Güzel sanatlar fakultesine hazirlik kurslari kiz erkek Halk oyunları kursları ve el sanatları kursları açıldı şuan 230 kursiyerle halkimiza hizmet vermektedir. Sizden ricam binadan iceri girip ziyaret edilip ne amacla kullanildigini ne aktiviteler oldugunu görebilecez palandökene ve yenisehir halkina cok faydali ve yararli bir egitim merkezi oldu kultur merkezi olarak sebep olanlarada tesekkur ederiz saygilarimla

  • nihat özdemir 14 Nisan 2021 12:50

    kendi paranla başkasına bir şey alınca fiyatına bakarsın kendi paranla kendine bir şey alınca hem fiyatına hem kalitesine bakarsın başkasının parasıyla kendine bir şey alınca kalitesine bakarsın başkasının parasıyla başkasına bir şey alınca ikisine de bakmazsın. Bu binada bu zihniyetle fizibilitesiz ve gereksiz bir şeklide yapıldığı için atıl kaldı. Neymiş desinler ki bunu da bulutlar yaptırdı. Hep reklam hep kendini yüceltme hemde milletin parasıyla. Allah sorsun.