• BERARD HABER DETAY
Bölge Haber Girişi : 29 Eylül 2014 14:00

Nehir suları Erzincan-Erzurum karayolunu yuttu

Erzincan'da aşırı yağış sonucu taşan nehir suları karayolunu yuttu.
Erzurumajans-Erzincan da meydana gelen aralıksız devam eden yağmur yağışı hayatı olumsuz yönde etkilerken Erzincan-Erzurum karayolun da oluşan heyelan nedeniyle yolun gidiş şeridi sel sularına kapılarak kullanılmaz hale geldi.

Edinilen bilgiye göre Erzincan-Erzurum Karayolunun 60 kilometresinde aşırı yağışlarla birlikte oluşan heyelanın Karasu nehrini taşırması sonucu meydana geldi. Nehir sularının Erzurum yolu gidiş istikametinde karayoluna taşması ile birlikte bölgeye çok sayıda trafik ekibi ve karayollarına ait iş makineleri sevk edildi. Erzurum'a gidiş istikametinde bulunan iki şeridi de güvenlik sebebiyle trafiğe kapatan bölge trafik ekipleri karayolunda bulunan araçların kontrollü bir şekilde karşı şeritten geçişlerine izin verdi.

Erzincan-Erzurum Karayolunda çalışmalarına devam eden karayolu ekipleri nehir sularının artması üzerine yolda meydana gelen heyelan nedeniyle bir müddet çalışmayı durdurdu.Oluşan heyelan sonucu karayolunun yaklaşık 100 metrelik bölümü nehir sularına kapılarak yok oldu. Yok olan karayolun bariyerleri ise askıda kaldı.

Karayollarına ait ekipler yaşanan olay üzerine nehir sularına karşı karayolunun mukavemetini artırmak için dev kaya parçalarını bölgeye taşıdı. Karayolları daha fazla zararın oluşmaması için bölgede çalışmalarına aralıksız devam ediyor.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.