Eğitim Haber Girişi : 27 Mayıs 2016 15:33

NMYO'da öğrenciler maket çalışması maket yaptı

NMYO'da öğrenciler maket çalışması maket yaptı
Narman Meslek Yüksek Okulu İnşaat bölümü yapı denetim programı 2. Sınıf öğrencilerince İnşaat teknolojisi ve yapı denetimi programı yönlendirilmiş çalışma dersi kapsamında 2 aylık bir çalışma ile İlçede bulunan kamu binalarının maketleri yapıldı.
Erzurumajans-Narman Meslek Yüksek Okulu İnşaat bölümü yapı denetim programı 2. Sınıf öğrencilerince İnşaat teknolojisi ve yapı denetimi programı yönlendirilmiş çalışma dersi kapsamında 2 aylık bir çalışma ile İlçede bulunan kamu binalarının maketleri yapıldı. 

Öğrenciler önce maketleri yapılacak binaların 1/500 ölçekli projelerini hazırladılar daha sonra 1/50 ölçekli maketler yapıldı. NMYO inşaat bölümü öğrencilerince okulda düzenlenen sergiye İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Adnan Arabul, İlçe Emniyet Amiri vekili Komiser yardımcısı Erkan Bayrak, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Okumuş , Şube Müdürü Murat Ergün , Yüksek Okul Müdürü Prof.Dr. Ercan Çelik ve daire amirleri katıldı.

Açılışta konuşan Bölüm Başkanı Yardımcı Doç. Dr. Ali Öz, "NMYO bölgemizdeki meslek yüksek okullarından daha iyi bir alt yapıya sahip olduğumuz için inşaat çalışmalarında bizim öğrencilerimiz okuldan mezun olduktan sonra iş hayatlarında daha avantajlı olacaklarının bilinciyle iş hayatlarında öz güvene sahip olacaklar" dedi.

Yapı denetim 2. Sınıf öğrencilerinden Merve Daş ise "Bu yaptığımız çalışmalar bizim öz güvenimizi geliştirmekte olduğunu biliyoruz bu nedenle başta okul müdürümüz Ercan Çelik, bölüm başkanımız Yardımcı Doç Dr. Ali Öz ve Hocalarımız uzman Serkan Karaca'ya bize verdikleri destek ten dolayı teşekkür ediyoruz" dedi.

Yapı denetim 2. Sınıf öğrencilerinden Mesut Kızılkaya ise "Bu çalışmamızda İlk Önce yapacağımız okul binasının ölçülerini aldık elimizde olan proje ölçülerini de kullanarak yüzde 1/75 oranın da ölçeğini küçülterek maketimizi yapmaya başladık çalışmalarımız üç ay sürdü güzel bir çalışma oldu" dedi.

Bölüm Başkanı Yardımcı Doç Dr.Ali Öz ve Uzman Selim Karaca gözetiminde hazırlanan maketler maketlerinin yapıldığı bina yetkililerine hediye edildi.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.