O gün sen de gidecektin başkan!

Çat Belediyesi’nde yaşananları mutlaka takip ediyorsunuzdur. Ne olmuş, ne bitmiş, ben de sizler gibi ajans, sosyal medya hesapları ile gazete haberlerinden takip ediyorum. Yolsuzluk iddialarının hedefindeki Çat Belediyesi’nde karşılıklı iddialar müfettiş ve mahkemeye kadar gitmişken, nasıl bir netice ile karşılaşacağımızı herkes kadar ben de merak ediyorum. Mevcut başkanı tanımam ama iddia sahibi Mazhar Özdemir’i tanırım. Uyumlu, çalışkan, pozitif biridir. Cenap Köksal Birdal döneminde Belediye Başkan Yardımcısı olarak tanımıştım Mazhar beyi. Birdal ile çok güzel işlere imza atmıştı o dönem. Sosyal demokrat kişiliği ile tanıdığım Özdemir’in, sürpriz bir şekilde kazanan CHP’li Arif Hikmet Kılıç’ın başkanlığını yapacağı Çat Belediyesi’ne gittiğini duyduğumda şaşırmamış, bilakis ‘cuk oturdu’’ demiştim. Arif başkanla o bir dönem çalıştı ve onun başkan yardımcılığını yaptı.

 


 

Son mahalli seçimde Arif bey yine adaydı ama bu defa kazanamadı. Sanıyorum Mazhar bey yine aynı şekilde yardımcı olarak devam edeceğini düşündü ama görünen o ki, öyle olmadı. O gün bugündür de kızaktaymış, makam odasına dahi giremiyormuş. CHP’den devralınan bir belediyede AK Partili bir belediye başkanıyla yürümeyeceğini daha ilk gün anlamalıydı Mazhar Özdemir. Kılıç’ın gittiği gün o da bir şekilde, en azından emekliliğini istemeli, veda etmeli, gitmeliydi.. Son günlerde gündeme gelen hadise ile ilgili söyleyeceğim bir tek odur ki bence yükünü hiç elletmemeliydi Mazhar Özdemir. Böyle bir veda ile yüzleşmek bence hiç olmadı, nokta. Bu benim son kararımdır.

 

TUTTUĞUM BABA SÖZLER: Kağıda dokunan kalem, kibritten daha çok yangın çıkartır. ( Malcolm S. Forbes)
DUVARIN DİLİ: Kör sağıra demiş ki: Çok güzelsin!

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.