Eğitim Haber Girişi : 16 Mart 2023 14:58

Ocak ve Şubat ayı akademik teşvik ve ödül töreni düzenlendi

Ocak ve Şubat ayı akademik teşvik ve ödül töreni düzenlendi
Ocak ve Şubat ayı akademik teşvik ve ödül töreni düzenlendi.

Hazırladıkları bilimsel çalışmalarla ulusal ve uluslararası bilim camiasında üniversite ismini duyuran akademisyenleri ödüllendiren Atatürk Üniversitesi, “Emeğe saygı gösterme ve başarıyı takdir etme: Gösterilen çabalara saygı gösterilir ve başarılar tanınır” ilkesi doğrultusunda düzenlediği Akademik Teşvik Törenleri yeni yılda da devam ediyor.


2023 yılında yaptıkları araştırma faaliyetleri kapsamında Ocak ve Şubat ayı için başvuruda bulunan öğretim üyelerine Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı tarafından ödülleri verildi.
15 Temmuz Milli İrade Salonunda düzenlenen törende akademisyenlerle bir araya gelen Rektör Çomaklı, yayın, patent, proje ve firmaları ile ön plana çıkan araştırma temelli yaptıkları çalışmalarından ve başarılarından dolayı akademisyenleri tebrik etti.

 


 

Ülkemizde yaşanan deprem felaketi dolayısıyla her ay düzenlenen Akademik Teşvik Töreninin ertelenerek Ocak-Şubat aylarını birlikte yapma kararı aldıklarını belirten Rektör Çomaklı, çalışan, üreten ve ülkenin kalkınmasına katkı sağlayan tüm personelin her açıdan desteklendiğini söyledi.
“Akademisyenlerimizin Başarılarını Ödüllendirmekten Mutluluk Duyuyoruz”
Yaşanan deprem felaketinde hayatı kaybeden vatandaşlara rahmet, yaralı olarak kurtulan depremzedelere de acil şifalar dileyerek konuşmasına başlayan Rektör Çomaklı, bu elim afetin yaralarını sarmak üzere tüm üniversite olarak seferber olduklarını belirterek bundan sonraki süreçte de gereken tüm desteği vermeye devam edeceklerini vurguladı.


Atatürk Üniversitesinin geleceğini ortak akılla tasarlamak, dönüşüm vizyonunu oluşturmak, stratejileri ve bunun için gerekli eylem planlarını belirlemek üzere çizilen bir rota olan Yeni Nesil Üniversite Tasarım ve Dönüşüm Projesinin devam ettiğini belirten Rektör Çomaklı, Atatürk Üniversitesi mensubu tüm bilim insanlarının nitelikli çalışmalarını ve elde ettiği başarılarını ödüllendirmekten mutluluk duyduklarını dile getirdi.

 


 

Üniversite mensubu akademisyenlerin ulusal ve uluslararası platformlarda aldıkları ödüllerin, Atatürk Üniversitesinin gücüne güç kattığını aktaran Rektör Çomaklı, saygın yayın kuruluşlarında yayımlanan makaleler, yayınlar, patentler, projeler ve firmaları neticesinde alınan ödüllerin ise aslında bir akademik birikimin sonunda alınan ödüller olduğuna değindi.


Rektör Çomaklı: “Mensuplarımızın kurumumuzu ileri taşımak için ortak amaç ve hedefler doğrultusunda fedakârlıkla hizmet etme arzusunda olduklarına inancım tamdır. Üniversitemiz için önemli bir dönüşüm sağlayan bu önemli çalışmaları yürüten tüm mensuplarımıza en içten şükranlarımı sunuyor, çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi. Akademik Teşvik Töreni, hatıra fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi. İHA

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • İsmi Lazım Değil 17 Mart 2023 06:26

    Acaba Ne üretmişler. Çok Merak Ettim. Onu da açıklasalar.

  • Taha Tuğlular 16 Mart 2023 15:54

    Hangi ödül ? Sizlerk kendi aranızdaki o "körler sağırlar ..." işini bırakın da aldığınız bir tane Nobel ödülü var mı ? Yok. Ürettiğiniz bir tane KDV'si yüksek bir teknolojik eseriniz var mı ? Yok. Prototiplerden, nanoteknolojiden ürettiğiniz bir eserimiz var mı ? Yok. Bırakın dünyanın başarılı ilk 100, 200, 300,400, 500 üniversitesi içerisinde var mısınız. ? Yok. Ancak 860. sırada yer buldunuz. Bugün bu ülkenin bir markası yok. Sizin böyle bir marka üretimine bir katkiniz , çalışmanız var mı ? Yok. Harward ' in kütüphanesinde 15, Stanford 'un kütüphanesinde 13 milyon, bilgi değeri yüksek bilimsel kitap var. Sizde bu var mı ? Yok. Onlarca yok var, ama bir tane var yok. Milyarlık laboratuarlariniz var, ürettiğiniz bir şey yok. Patent alıp teknolojiye dönüştürdüğünü bir eserimiz var mı ? Yok. Japonya'da üniversiteler bir günde bilimsel çalışma sonucunda 1350 patent alıyorlar, sizin dünya patent sıralamasında esameniz okunmuyor. Üniversitenin asli görevi, KDV'si yüksek teknolojik eser üretip satıp devlet bütçesine milyar dolarları getirip halkın refah seviyesini yükseltip halkın mutluluğunu sağlamaktır. Bu sizde var mı ? Yok. Neden çalışıp uretmiyorsunuz ? İyi saltanat duruyorsunuz. Bırakın bu cafcaflı törenleri de bugüne kadar yapmadınız, bari bundan sonra üretin. Devlete millete katkınız olsun. Bu liste çok uzun, yazılacak çok şey var ...