İlçeler Haber Girişi : 03 Temmuz 2015 21:42

Oltu'da yetim çocuklar iftarda buluştu

Oltu'da yetim çocuklar iftarda buluştu
Oltu Belediyesi ilçe merkezi ve mahallelerindeki yetim çocuklara yönelik bir iftar yemeği programı düzenledi.
Erzurumajans-Oltu Belediyesi ilçe merkezi ve mahallelerindeki yetim çocuklara yönelik bir iftar yemeği programı düzenledi.

Oltu Belediye Başkanlığı, organize ettiği iftar yemeği programıyla ilçedeki yetimleri bir araya getirdi.

Efkan Ala Kültür Evi bahçesinde verilen iftar yemeğine katılan yetim çocuklar, ilk kez böyle bir organizasyonda yer aldıklarını belirterek yemekte bulunmaktan son derece mutlu olduklarını dile getirdiler.

Oltu Belediyesi Muhtarlık İşleri Müdürü Serkan Alkan, "Belediye Başkanlığımızca ilçemizdeki yetimler için böyle bir iftar yemeği programı düzenlemeyi düşündük. İftar programında merkez ve mahallerimizdeki yetim çocuklarımızla buluşmak, biraraya gelmek bizleri çok mutlu etti. Bu tür iftar programları geçmiş yıllarda daha çok il bazında oluyordu. Ancak bu yıl ilçeler de bu kapsama alındı. İyi de olduğunu düşünüyorum. İftar programımıza katılan yetim çocuklarımız hayli mutlu oldular. Bu tür programların bundan sonra da tekrarlanması güzel olacaktır diye düşünüyorum" şeklinde konuştu.

Oltu Kaymakamı Mehmet Gökhan Zengin, Belediye Başkanı İbrahim Ziyrek ve belediye meclis üyelerinin de iştirak ettikleri iftar programı okunan ezan sonrası Belediye Başkanı Ziyrek'in yaptığı iftar duası ile devam etti.

Bu arada iftar programı sonrası yemeğe katılan tüm yetim çocuklara zarf içerisinde Ramazan harçlığı da dağıtıldı.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.