Erzurum Haber Girişi : 08 Ocak 2023 15:30

Palandöken Belediyesi 'Bozkırın Tezenesi'ni unutmadı, türküleriyle anıldı

Palandöken Belediyesi, Türk Halk Müziği'nin en büyük ustalarından 'Bozkırın Tezenesi' Neşet Ertaş için anma konseri düzenledi.

Efkan Ala Kültür Merkezinde gerçekleşen ve yoğun ilginin olduğu konserde, Palandöken Belediyesi Türk Musikisi Topluluğu, büyük ustanın eserlerini yorumladı. 

 

 

Palandöken Belediye Başkanı Muhammet Sunar’ın ev sahipliğinde gerçekleşen konsere, Palandöken İlçe Kaymakamı Uğur Tutkan, İl Kültür ve Turizm Müdürü Cemal Almaz, İşkur İl Müdürü Abdulkadir Mutlu, Erzurum Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Ergün Engin, Palandöken İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Erdal Yavilioğlu, meclis üyeleri ve muhtarlar katılım sağladı. Konsere vatandaşların ilgisi ise yoğun oldu.


 

 

Sunar: Büyük Usta’yı Hasretle Yad Ediyoruz


Palandöken Belediye Başkanı Muhammet Sunar, belediye bünyesinde oluşturdukları, Selçuk İçoğlu yönetimindeki Türk Musikisi Topluluğundan övgüyle behsetti. Toplulukta yer alan 46 sanatçının her birine ayrı ayrı teşekkür eden Sunar, “Şehrimizin abide sanatçılarından İbrahim Erkal’ı vefatının 5. yıldönümünde, düzenlediğimiz ‘anma’ konseriyle yad etmiştik. Yine 12 Mart’ta Erzurum’un düşman işgalinden kurtuluşu nedeniyle ‘Türkülerle Erzurum’ konseri vermiştik. Çok büyük ilgi görüyor konserlerimiz. Bugün de Bozkırın Tezenesi, Büyük Usta Neşet Ertaş için bir araya geldik. Yine ilgi üst düzeyde. Bu salonlar, bu etkinliklerimiz için artık yetmiyor. Katılım sağlayan herkese ve bu konserin gerçekleşmesinde emeği geçen çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bu vesileyle kıymetli ozanımız Neşet Ertaş’ı, bir kez daha saygıyla yad ediyorum.” dedi. HABER MERKEZİ


 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.