Erzurum Haber Girişi : 17 Eylül 2021 14:41

Palandöken Belediyesi'nden büyük yatırım!

Palandöken Belediyesi 50 Milyon TL'yi bulan yeni yatırımlarının temelini attı.

ERZURUM AJANS -  Hafta sonu İlçeye kazandırdığı yeşil alanların açılışını yapan Palandöken belediyesi, bugün de Yeni Şantiye binaları, Asfalt Plenti ve Katı Atık Merkezi yatırımlarının temelini düzenlenen törenle attı.


Temel atma törenine, AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, AK Parti Erzurum İl Başkanı Mehmet Emin Öz, Palandöken Kaymakamı Önder Coşğun, AK Parti Palandöken İlçe Başkanı Haktan Ömeroğlu, AK Parti Aziziye ilçe Başkanı Ensar Coşkun, Ak Parti Yakutiye İlçe Başkanı Recep aydın, Milliyetçi Hareket Partisi Palandöken ilçe Başkanı Ünsal Kızılyar, Sendika temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri, Palandöken Belediyesi Meclis üyeleri, Muhtarlar ve çok sayıda davetli katıldı.

 

 

 


“Yatırımlarımız ilçemize hayırlı olsun”


Törenin açılış konuşmasını Palandöken Belediye Başkanı Muhammet Sunar yaptı. Başkan Sunar, ilçeye taşıdıkları hizmet ve yatırımları sıralayarak, temelini attıkları yatırımların Palandöken’e hayırlı olmasını diledi. Başkan Sunar, “Palandökenlilere daha kaliteli koşullarda hizmet verebilmek için temelini attığımız yeni şantiye binalarımız, İlçemizin ihtiyacını karşılayacak, belediyemize gelir getirecek ve istihdama katkı sağlayacak Asfalt Plenti Tesisimiz ve Gelecek nesillere daha yaşanabilir bir Palandöken bırakmak için yatırıma aldığımız Katı Atık Getirme Merkezimiz, Palandöken’imize hayırlı olsun” dedi.

 

 

 


Yeni Şantiye Sahası


Palandöken Belediyesi olarak rutini aşan hizmet ve yatırımlara imza attıklarını kayda geçen Başkan Sunar, temelini attıkları yeni şantiye binalarıyla, Palandökenlilere daha kaliteli koşullarda hizmet vereceklerini söyledi. Başkan Sunar, “Belediyemizin kurulduğu tarihte, 9 dönümlük bir alanda hizmet vermeye başlayan şantiyemiz, artık konutların arasında kalmış, vatandaşlarımıza rahatsızlık vermeye başlamıştı. Palandöken Belediyesi olarak, 100’ü aşkın aracımız, 300’e yakın bir personelimizle burada rahat bir hizmet ifa edemez hale geldik. Yeni bir şantiye fikri 7-8 yıldır Palandöken Belediyesi’nin gündemindeydi. Muhtelif mekanlar, muhtelif çalışmalar akim kalmıştı. Göreve geldiğimizde çalışma arkadaşlarımızla önce alanın ihdasını, daha sonra da şantiye alanı olarak tahsisini gerçekleştirdik. 80 dönüm olan bu alanda, inşallah Park ve Bahçeler, Fen İşleri ve Temizlik İşleri Müdürlüğümüze ait şantiye binalarımızı en kısa sürede inşa ederek, şantiyemizi buraya taşıyacağız.” diye konuştu


Asfalt Plenti ve Katı Atık Getirme Merkezi


Asfalt Plenti Tesisinin detaylarına ilişkin de açıklamalarda bulunan Başkan Sunar, “Bu alanda kurulacak olan asfalt plentimizi çok önemsiyoruz. İnşallah saatte 160 ton kapasiteli plentimiz hizmete girdiğinde, Palandöken’e hizmet anlamında faaliyetlerimizi bir üst noktaya taşımış olacağız” dedi.
Temelini attıkları Katı atık tesisine ilişkin ise Başkan Sunar, “Çevre duyarlılığımızın, Yeşil Palandöken amacımızın bir ifadesi olan Katı Atık Getirme Merkezimiz, aynı zamanda yasal bir yükümlülüğümüz. Gelecek nesillere daha yaşanabilir bir Palandöken bırakmak için yatırıma aldığımız Katı Atık Getirme Merkezimiz, ilçemize hayırlı olsun” ifadelerine yer verdi.

 

Yatırımların maliyeti 50 milyon TL civarında


Alanda ayrıca çalışanlar için çok önemli mekanlar oluşturacaklarını da kayda geçen Başkan Sunar, “ Atölyelerimiz, garajlarımız, depolarımız, araç parklarımızın yanı sıra, çalışanlarımız için de dinlenebilecekleri, spor yapabilecekleri, sosyal tesisler oluşturmayı planlıyoruz. İhalemizde bütün bunlar da yer almış bulunuyor. Temelini atacağımız şantiye kompleksi, asfalt tesisi, Katı Atık Getirme Merkezinden müteşekkil yatırımlarımızın yaklaşık maliyeti, 50 Milyon TL civarında. Bu yatırımlarımızla hizmet alanlarımızı ifade eden ilçemiz sınırları bütününde hem daha verimli bir faaliyet ifa etmeyi düşünürken, hem de Palandöken Belediyesinin kurumsal kimliğine güç katmayı amaç ediniyoruz. Örnek bir İlçe için emin adımlarla ilerliyoruz.” şeklinde konuştu


Başkan Sunar’dan teşekkür


Palandökenlilerin memnuniyetini esas alan hizmetlere katkıda bulunanlara da teşekkür eden Başkan Sunar, “Sayın Valimiz, Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız, Kaymakamlarımız, AK Parti İl Başkanımız, MHP İl Başkanımızın riyasetinde, yerelin bütün imkanlarından, yerel kuruluşlar olarak istifade ediyoruz. Projelerimizin takibinde, yatırımlarımızın bütçelendirilmesi hususunda, değerli vekillerimizin çok büyük katkıları var. Bu hususta burada, bir kez daha ifade etmek isterim ki, Ankara’da birçok şehirden kendimizi daha ileride, daha şanslı görüyoruz. Değerli vekilimiz, kıymetli ağabeyim İbrahim Aydemir Bey şahsında, Recep Akdağ Bakanımıza, Selami Altınok Bakanımıza, Zehra Taşkesenlioğlu Ban vekilimize, MHP Genel Başkan Yardımcısı, Erzurum Milletvekili Kamil Aydın hocamıza buradan şükranlarımı sunmak isterim. Elbette bir uyum daha var ki, ifade etmeden geçemeyeceğim. Çalışma arkadaşlarımızla Palandöken’e hizmet yolunda ciddi uyum içerisindeyiz. Sevgi ve saygı esasında müthiş bir dayanışmamız söz konusu. Ben kendimi böyle bir kurumda yönetici olarak görev yapıyor olmaktan dolayı müthiş derecede şanslı hissediyorum. Çalışanlarımıza teşekkürü bir borç biliyorum. Muhtarlarımıza, Cumhur İttifakımızın kıymetli mensuplarına, Belediyemiz Meclis Üyelerine, mahalle teşkilatlarımıza, basınımızın güzide mensuplarına ve kıymetli Palandökenlilere şükranlarımı sunuyorum.” diye konuştu.


 

 

 

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • Birgül Akyol 18 Eylül 2021 23:14

    Çok evet çok İyi bana ne katkı sağlayacak benim mahallem çamur içinde bi tane asvat döktükleri yok palandöken belediye si böyle mi çalışıyor gelin gezin görün hep foto larda boy boy resimler görüyoruz gerçek anlama gelir sek hiç birşey yok burdan palandöken belediyesine sesleniyorum önce gelin benim mahallemi görün sonra kendinizi övün yunusemre mahallesi bala sokak çamur için de dışarı çıkamıyoruz