Kültür-Sanat Haber Girişi : 23 Ağustos 2023 12:56

Palandöken Kültür Festivalinde türkü ziyafeti

Palandöken Kültür Festivalinde türkü ziyafeti
Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Türkiye'nin uluslararası marka değerine katkıda bulunmak üzere bu yıl 11 şehirde düzenlenen Türkiye Kültür Yolu Festivallerinin Erzurum durağındaki etkinlik ve programlar tüm hızıyla sürüyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Türkiye’nin uluslararası marka değerine katkıda bulunmak üzere bu yıl 11 şehirde düzenlenen Türkiye Kültür Yolu Festivallerinin Erzurum durağındaki etkinlik ve programlar tüm hızıyla sürüyor.

 


Palandöken Kültür Yolu Festivali çerçevesinde İbrahim Erkal Dadaş Sanat ve Kültür Merkezi’nde TRT Ankara Radyosu Sanatçısı Ahmet Tuzlu ve Tebrizli Sanatçı Nevid Müsmir bir konser verdi. Sanatçılara Kültür ve Turizm Bakanlığı Ankara Devlet Türk Halk Müziği Sanatçısı Turgay Coşkun ve saz sanatçıları eşlik etti. Konserde başta Kerkük ve Erzurum türküleri başta olmak üzere Türk Halk Müziğinden seçkin eserler seslendirildi. Konsere AK Parti Erzurum Milletvekili Mehmet Emin Öz ve çok sayıda türkü sever katıldı. İHA

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.