Eğitim Haber Girişi : 17 Eylül 2014 14:15

Palandöken'den 2 bin 500 öğrenciye ücretsiz eğitim seti

Palandöken Belediyesi tarafından, eğitime destek kapsamında ilçede 26 çeşitli ilköğretim okulu birinci sınıfında öğrenim gören 2 bin 500 minik öğrenciye ücretsiz eğitim seti dağıtımı yapıldı.
Erzurumajans-Palandöken Belediyesi tarafından, eğitime destek kapsamında ilçede 26 çeşitli ilköğretim okulu birinci sınıfında öğrenim gören 2 bin 500 minik öğrenciye ücretsiz eğitim seti dağıtımı yapıldı.

Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar,üç küme evler bölgesin de bulunan Mustafa Kemal İlköğretim Okulu'nda öğrenim gören birinci sınıfları ziyaret ederek 60 minik öğrenciye ücretsiz eğitim seti hediye etti. Mustafa Kemal İlköğretim Okulunda eğitim seti dağıtımına katılan Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, öğretmenler odasında yaptığı açıklamada, yeni öğretim yıllının hayırlı, uğurlu ve başarılı geçmesini temennisinde bulundu.

Her yıl eğitime destek konusunda çaba gösterdiklerini anlatan Başkan Bulutlar "Okuma yazma setlerinin aileler üzerine bir yük getireceğini düşünerek 3 yıldan beri okuma yazma setlerini dağıtıyoruz. İnşallah çocuklarımızın başarısına büyük katkı yapacağı inancındayız. Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve birinci sınıf öğretmenlerimize danışarak faydalı olabilecek okuma yazma setini seçiyoruz. İlçelerimize de eğitim konusunda katkı sağlıyoruz . Okul bahçelerini sıcak asfalt, çocuk oyun alanları yaparak okullarımıza katkılarımız sürüyor. Birlik ve beraberlik içersinde daha güzele, daha iyiye gitmenin yollarını arıyoruz" diye konuştu.

Palandöken İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdurrahman Gazioğlu ise,"Belediye Başkanımız Orhan Bulutlar'a eğitime yaptığı desteklerden dolayı çocuklarımız ve velilerimiz adına kendilerine şükranlarımızı sunuyoruz" dedi.

Palandöken Belediyesini her yıl düzenli olarak yeni Eğitim Öğretim yılı içerisin de ücretsiz olarak dağıtımını gercekleştirdiği Eğitim Seti dağıtım programına Palandöken İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdurrahman Gazioğlu, İlçe Şube Müdürü Aydın Güven, Mustafa Kemal İlköğretim Okulu Müdürü İhsan Yıldırım, Palandöken Belediye Başkan Yardımcısı Necdet Aydın, Palandöken Belediyesi Kültür ve Sosyal İşlerden Sorumlu Muhammet Kars ve öğretmeler katıldı.


Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.