İlçeler Haber Girişi : 27 Eylül 2012 11:30

Palandöken'de spor salonu'nda sona gelindi

Palandöken'de spor salonu'nda sona gelindi
Başkan Bulutlar, Yıl sonunda tamamlanması planlanan kapalı spor salonu inşaatında incelemelrde bulundu.
Erzurum Ajans-Palandöken Belediyesi tarafından Yunus Emre Mahallesinde, inşaatına başlanılan yeni Kapalı Spor Salonu inşaatı hızla yükselmeye devam ederken, inşaat alanına incelemeler yapan Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, yıl sonunda tamamlanacak olan spor salonunun Palandöken gençliğine ve Erzurum da ki salon sporlarına çok önemli bir altyapı oluşturacağını belirtti.

Kış Sporları ve Kış Turizminin merkezi olan Palandöken İlçesin de inşaatı devam eden Kapalı Spor Salonun da incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, Kapalı Spor Salonu inşaatı ile ilgili bilgi aldı.

Başkan Bulutlar,” Belediye olarak sosyal sorumluluğa ve insan odaklı çalışmalarımıza büyük önem veriyoruz. Bu önemi göstermek adına ilçemize de belediyemizin öz kaynaklarıyla kapalı spor salonu yapımına start verdik. İnşaatımız tüm hızıyla devam ediyor. İnşallah yılsonun da bitirerek halkın hizmetine sunacağız. Kapalı Spor Salonumuz, Kültür Merkezimizle birlikte temellini attık. Sosyal, kültürel ve sportif alanlar da faaliyet gösterecek tesislerimiz yıllarca sosyal donatıdan yoksun olan Ertuğrul Gazi, Yunus Emre, Abdurrahman Gazi, Kazımyurdalan mahallelerinin kolayca yaralanabileceği bir bölge seçtik. Yunus Emre ve Ertuğrul Gazi Mahallelerimizin hemen sınırında olan bir alanımız da 7 bin 500 metrekare açık alan üzerine yapılan kapalı spor salonu bin 750 metrekare alana sahip, 500 kişilik kapasiteye sahip, Spor salonumuzda İdari bölümler, hakem odaları, basın odası, antrenman salonu, masa tenisi salonu, soyunma odaları, duş, tuvaletler, sağlık odası, kafeterya gibi ayrıtlar yer alacak.

Ayrıca Spor Salonumuz 24 saat güvenlik kameraları ile kontrol edilecektir. Yangın tesisatı ve ihbar sistemi ile donatılmıştır. Ses anons sistemleri ile tüm teknik detaylar düşünülerek projelendirilmiştir. Bina cephesi ısı yalıtım giydirme cephe ile modernize edilecektir. Tesisimiz tam bir çevre dostu bahçe kısmında açık otoparkı, sentetik çim futbol sahası, basketbol sahası, tenis kortu, voleybol sahası, dinlenme ve çocuk oyun guruplarını yer aldığı çevre düzenlemesi tamamlanmış olarak 2012 yılı sonlarına doğru bitirilmesi planlanıyor. Bittiği zaman Palandöken gençliğine, Erzurum’daki salon sporlarına çok önemli bir altyapı oluşturacağını ve önemli bir hizmet yapacağını düşünüyorum. Bu yatırımımız şehrimize ve ilçemize hayırlı olsun” diye konuştu. 
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.